نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 111
زمان انتشار: 02 بهمن 1396 15:07:00

گول تبلیغات برخی نمایندگی‏های بیمه خودرو را نخورید

این روزها روی در و دیوار شهر، پُر شده از کاغذهای تبلیغاتی که با یک بند انگشت چسب کاغذی و کلمات درشت تخفیف یا اقساط بلند مدت، نگاه ما را به خود جلب می‏کند. انگار که در روزگار رکود، سندروم ارزان فروشی همه جا را فرا گرفته است. همین چند روز پیش بود که چشمم به یک برگه تبلیغاتی رنگ و رو رفته افتاد که روی آن نوشته بود: تخفیف بیمه شخص ثالث و اقساط چند ماهه...
نویسنده: آرش راهبر
گول تبلیغات برخی نمایندگی‏های بیمه خودرو را نخورید

 مجله ماشین/  این روزها روی در و دیوار شهر، پُر شده از کاغذهای تبلیغاتی که با یک بند انگشت چسب کاغذی و کلمات درشت تخفیف یا اقساط بلند مدت، نگاه ما را به خود جلب می‏کند. انگار که در روزگار رکود، سندروم ارزان فروشی همه جا را فرا گرفته است. همین چند روز پیش بود که چشمم به یک برگه تبلیغاتی رنگ و رو رفته افتاد که روی آن نوشته بود: تخفیف بیمه شخص ثالث و اقساط چند ماهه... 


در ظاهر همه چیز خوب بود. حتی احساس کردم با پرداخت یکجای بیمه شخص ثالث در اسفند سال گذشته، چه زیانی به خودم وارد کردم، اما وقتی که با یکی از دوستانم که کارشناس این حوزه است تماس گرفتم، فهمیدم قضیه به این سادگی هم نیست!
به طور حتم می‏دانید بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که در صورت بروز حادثه، شخص یا اشخاص غیر از راننده را نیز پوشش می‏دهد و در اصل این مسؤولیت راننده در قبال دیگران است که بیمه می‏شود. این قانون از سال 48 تا به حال اجرا شده و یک بار هم در سال 87 مورد اصلاح قرار گرفته، اما ماهیت آن تغییر چندانی نداشته است. 
طبعاً مسؤولیت افراد در هنگام بروز حادثه قطعی است و شرکت‏های بیمه گذار باید به تعهد خود عمل کنند. از آن جا که حادثه همیشه در کمین بوده و خبر نمی‏کند، ممکن است که در کوتاه‏ترین زمان پس از انجام بیمه، اتفاقی رخ دهد که مجبور باشید از بیمه‏تان استفاده کنید. لازم است بدانید درباره بیمه شخص ثالث این قید وجود دارد که تنها در صورت پرداخت کامل حق بیمه است که می‏شود از مزایای آن استفاده کرد، یعنی اقساطی کردن بیمه در اصل یک شگرد بازاریابی است و برای افراد عادی این کار نباید انجام شود. 
طبق قانون دریافت اقساطی بیمه شخص ثالث تنها برای برخی ادارات دولتی و شخصیت حقوقی برخی از افراد معنی پیدا می‏کند و در اصل برای افراد حقیقی غیر مجاز است. دقت کنید که برخی از نمایندگی‏های بیمه با ترفندهایی شما را دچار اشتباه نکنند، چون نماینده بیمه هم باید مبلغ کامل حق بیمه را به شرکت بیمه بپردازد و امکان پرداخت به صورت وعده‏ای یا مدت دار وجود ندارد، اما برخی از نمایندگی‏ها که احتمالاً کسب و کارشان رونقی ندارد ممکن است با تبلیغات اینچنینی که در 10 قسط خودروتان را بیمه کنید، شما را در دام مهلکی بیندازند. 
ماجرا از این قرار است که برخی از نمایندگان بیمه به جای بیمه یک ساله؛ ممکن است افراد را در دوره‏های 3 ماهه یا 6 ماهه بیمه کنند. به این ترتیب این خطر وجود دارد که فرد بیمه شده به علت فراموشی و مشغله فکری، نتواند روند کامل بیمه شخص ثالث را طی کند و درست در شرایطی که بیمه‏اش بی‏اعتبار شده، دچار حادثه شود و به دردسر بزرگی بیفتد. 
بنابراین بهتر است بیمه شخص ثالث را یکجا و بدون شرط بپردازید و برای یک سال خیال خودتان را آسوده نگه دارید. اگر هم دچار کنجکاوی در مورد بیمه‏ها هستید، می‏توانید تحقیق کنید و ببینید که کدام شرکت بیمه‏ای در پرداخت خسارت‏ها و زمان انجام تعهداتش؛ خوش قول‏تر است. هیچ چیز ارزانی بی‏علت نیست... 
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس