نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 140
زمان انتشار: 23 بهمن 1396 13:48:00

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به کامیون رسید

فیلم کامیون که خودرو در آن نقش محوری داشت،توانست در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را دریافت کند.
سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به کامیون  رسید

 مجله ماشین/  فیلم کامیون که خودرو در آن نقش محوری داشت،توانست در سی و ششمین جشنواره  فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را دریافت کند.

داستان  فیلم بدین صورت است که یک راننده کامیون ایرانی،خانواده ای از اهالی کردستان عراق را برای یافتن پدر خانواده به تهران می‌آورد.
کامیون فیلمی به کارگردانی و تهیه کنندگی کامبوزیا پرتوی که فیلمنامه این اثر توسط خودش نوشته شده‌است و در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور یافت. کامپوزیا پرتوی دربارهٔ انتخاب بازیگر این فیلم گفت: «اگر بخواهیم به عقب برگردیم، انتخاب من بهروز وثوقی و لوکیشن مد نظرمان هم ترکیه بود. اما وقتی لوکیشن به ایران رسید و زمان ساخت رسید، اولین انتخابم سعید آقاخانی بود و به دلیل آشنایی و همکاری قبلی با او و اصالت کردی‌اش این انتخاب قطعی شد.»
کامبوزیا پرتوی فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران با فیلم «کامیون» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت. او در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر درباره مضمون فیلم تازه‌اش گفت: «کامیون» یک فیلم جاده‌ای است. 
کامبوزیا پرتوی درباره دوری 12ساله‌اش از جشنواره فیلم فجر پس از «کافه ترانزیت» می‌گوید: «4سال اول رئیس‌جمهور پیشین، این که کارگردانی نکردم یک تصمیم خودخواسته بود، ولی در 4 سال دوم دولت او ممنوع‌الفعالیت شدم. پس از آن، در 4سال اول دولت آقای روحانی هم سعی کردم فیلم بسازم ولی نتوانستم مجوز بگیرم. فیلمنامه‌ای در دست داشتم و بعد، این فیلمنامه را جایگزین کردم و توانستم مجوز بگیرم و آن را بسازم. در واقع این فیلمنامه بدون تغییر و ممیزی ساخته شده است. »
او درباره حضور سعید آقاخانی که نقش اول فیلمش را ایفا می‌کند می‌گوید:  سعید آقاخانی در «کامیون» نقش جدی دارد و من خیلی از نتیجه کار او راضی هستم. یعنی فکر می کنم یکی از شانس هایی که این فیلم داشت، حضور آقای آقاخانی بود. بعدا شما هم این فیلم را ببینید به این نتیجه خواهید رسید. 

 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس