نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 142
زمان انتشار: 23 بهمن 1396 14:18:00

سامانه توربو و استفاده از تکنولوژی توربوشارژر فراگیر می شود

جنرال موتورز تولید مدل‏ های توربوی خود را به دلیل کاهش وضعیت مصرف سوخت بدون تاثیر در عملکرد و قابلیت‏های دینامیکی،گسترش می دهد.
سامانه توربو و استفاده از تکنولوژی توربوشارژر فراگیر می شود

 مجله ماشین/ جنرال موتورز تولید مدل‏های توربوی خود را به دلیل کاهش وضعیت مصرف سوخت بدون تاثیر در عملکرد و قابلیت‏های دینامیکی،گسترش می دهد. این کمپانی میزان فروش موتورهای توربوشارژردار خود را که در سال 2011 معادل حدود 288 هزار دستگاه یعنی کمتر از 12 درصد کل فروش آن در بازار آمریکا بود در سال 2016 به بیش از دو برابر افزایش داده و به 712 هزار دستگاه رسانده، یعنی 23 درصد کل فروش. افزایش نفوذ تکنولوژی توربو در محصولات تولیدی جنرال‏موتورز، خیره‏کننده بوده و نگاهی به اعداد و ارقام، معرف این وضعیت است، 

بهره‏گیری از تکنولوژی توربوشارژر در جنرال‏موتورز، به‏طور دائمی رو به افزایش است و در سال 2018 با ورود دو مدل Terrain و Equinox که در اولی جمس و دومی شورولت است، سرعت بیشتری خواهد گرفت. جالب‏تر اینکه آخرین و جدیدترین محصولات این کمپانی عظیم، انحصاراً به‏صورت توربو عرضه می‏شود. 
آقای «دن نیکلسون» که سمت معاونت مدیرعامل در سیستم‏های محرکه جهانی جنرال موتورز را عهده‏دار است، می‏گوید توربوشارژینگ یک تکنولوژی مهم است، چرا که امکان کوچک‏سازی موتور را بدون آنکه تأثیرات منفی روی میزان نیروی تولیدی یا گشتاور داشته باشد، فراهم می‏آورد. 
افرادی که چندان به این تکنولوژی اعتقاد ندارند و با نگاهی شکاک به آن می‏پردازند، آن را مورد انتقاد قرار داده و می‏گویند که ایراداتی همانند افزایش هزینه تولید و ساخت و تأخیر در شتاب‏گیری ناشی از سکته توربو یا Turbo Lag دارد که خودروسازان مشغول تلاش برای به حداقل رساندن این موارد هستند.

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس