نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 166
زمان انتشار: 12 اسفند 1396 12:53:00

سمند سال 97 فیس‌لیفت شده در راه است . . .

چند ماه قبل تصاویر سمند سال ۹۷ در شبکه های مجازی منتشر شد. البته عده ای آن را ساخته گی و فوتوشاپ می دانستند. اما اکنون عکس های تکمیلی دیگری از این سمند فیس‌ لیفت شده دیده شد که نشان از یک پروژه در حال بررسی در مرکز تحقیقات ایران خودرو دارد!
نویسنده: فردین محمدسور
سمند سال 97 فیس‌لیفت شده در راه است  . . .

 مجله ماشین/ در هر صورت این تغییرات در صورتی که با افزایش قیمت زیادی مواجه نشوند را می توان به فال نیک گرفت.از عمده تغییرات قابل مشاهده در این مدل می توان به مواردی چون تغییر گرافیک چراغ های جلویی با زمینه مشکی و مجهز به چراغ روشنایی در روز و همچنین یک جلوپنجره کرومی هماهنگ تر نسبت به قبل تغییرات نمای جلو را شامل می شوند. از نمای بغل هم رنگ شدن دستگیره های در خودرو و رینگ های اسپورت پنج پره ی ستاره ای جدید قابل مشاهده است. علاوه بر این که این رینگ ها تا حدودی ناهماهنگ و نازیبا در این قالب دیده می شوند، فرم حجیم چراغ عقب نیز از نمای بغل قابل مشاهده است که تا حدودی توی ذوق می زند. چون به روز شدن در صورتی زیبا می باشد که با فرم کلی خودرو هماهنگ باشد. در مورد نمای عقب هم همین اتفاق وجود دارد. در واقع هرچقدر به نمای عقب نزدیک تر می شویم از هماهنگی خودرو کاسته می شود و با توجه به چهره ی ساده ای که از سمند در ذهن داریم، این تغییرات ناهمگون به نظر می رسد. البته این نکته هم وجود دارد که ممکن است به مرور زمان به این نما عادت کنیم که حتما این اتفاق خواهد افتاد! در هر صورت این نما در نگاه اول چندان چنگی به دل نمی زند و اصولا توی ذوق می زند. از تغییرات این نما می توان به تغییر فرم چراغ ها و خط بالای پلاک با یک نوار کرومی اشاره کرد که دو لبه چراغ های عقب پنج گوشه ای را به هم متصل می کند. این تغییرات با تغییر فرم جا پلاکی همراه شده و به جای فرم مستطیلی قبل، اکنون شش ضلعی شده است.

نوبت به تغییرات داخلی که می رسد تغییرات تقریباً مثبت تر است و از داشبورد به رنگ کرمی استفاده شده که قبل ها در سورن استفاده می شد. البته تفاوت و کاستی هایی هم دارد. اولین نکته کیفیت داشبورد در سطح کمتری نسبت به سورن به نظر می رسد. بخصوص محل کیسه هوای سرنشین این گمان را در ذهن ایجاد می کند که جنس داشبورد با تغییر روبه رو شده است. به نظر می رسد از پلاستیک خشک در ساخت داشبورد استفاده کرده اند که بدین قرار بعد از حدود دو دهه، داشبور نرم سمند با کاهش کیفیت بیشتر روبرو شده است و جای خود را به پلاستیک خشک داده است. البته امیدواریم که اینجوری نباشد. فرم ناهماهنگ سیستم صوتی، تغییر جزئی جلوآمپر و افزودن دو توئیتر بر روی قاب داخلی آینه بغل از دیگر تغییرات قابل مشاهده است. ناگفته نماند که سیستم تهویه مطبوع در این نسخه نیز به صورت دستی کنترل می شود.
اگرچه شاید این فیس‌لیفت به مزاق بسیاری خوش نیاید. اما همین تغییرات کوچک اگر به صورت مستمر صورت بگیرد و با افزایش قیمت آنچنانی روبرو نباشد، میتواند به عنوان یک نکته مثبت ارزیابی شود. در هر صورت این سمند هنوز در قالب چند عکس بیشتر نیست و تا زمانی که به بازاز عرضه نشود نمیتوان نظر قطعی در رابطه با آن داد. 

 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس