نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 167
زمان انتشار: 20 اسفند 1396 12:04:00

فراری‎ مینیاتوری چگونه ساخته می ‏شود؟

Amalgam یکی از شرکت‏ هایی بوده که ماکت‏ های فراری را می‏سازد و از دهه 80 میلادی کار تولید ماشین‏ های مدل را انجام می ‏دهد. محصولات این کمپانی شامل نمونه‏ های تیونینگ شده و فرمولا وان هم می‏شوند که ساخت و مهندسی پیچیده ‏ای دارند. هم اکنون یک دهه است که آنها مدل‎ ماشین ‎های F1 را مقیاس یک‎هشتم و یک‎چهارم نیز تولید می‏کنند.
نویسنده: مسیح فرزانه
فراری‎ مینیاتوری چگونه ساخته می ‏شود؟
مجله ماشین/ شرکت Amalgam از سال 2000 به‏عنوان سازنده و تأمین ‏کننده ماشین‏ های مدل و اکسسوری رسمی تیم فراری مشغول به فعالیت است. 
ماشین‏های مدل دارای جزئیات بسیار زیادی هستند و کمپانی مورداشاره به تمامی موارد ریز و درشت توجه می‏کند، از پلاک اتومبیل گرفته تا صندلی و چراغ و... بنابراین، از زمان سفارش، حدود 12 هفته طول می‏کشد تا ماکت به دست مشتری برسد. 
بیشتر محصولات این شرکت، در اندازه یک هشتم ساخته می‏شوند و مدل ‏های پورشه را هم شامل می‏شوند. آقای سندی کوپمن (Sandy Copeman) یکی از مؤسسان این شرکت می‏گوید: ”ما در ساخت ماشین ‏های ماکت به جزئیات فراوانی توجه می‏کنیم به همین دلیل زمان ساخت و کیفیت این نمونه‏ ها بالاست". نتیجه آنکه قیمت ماکت فراری لافراری آنها در اندازه یک هشتم 6200 دلار و در نمونه یک هجدهم 530 دلار است. 
برای اطلاع از قیمت‎ها می‎توانید به وب‎سایت این شرکت مراجعه کنید.
www.amalgamcollection.vom

مراحل ساخت ماکت ماشین 
اعضاء تیم Amalgam با دقت و عشق زیاد، روی ساخت و پرداخت جزئیات ماشین‏ های مدل در گونه‏ های مختلف کار می‏کنند تا جایی که فرایند ساخت قالب‎های ابتدایی برای هر سری از ماکت‎های سایز یک‎هشتم، حدود 3 ماه طول می‏کشد البته که حاصل آن نمونه‎ای با ریزتزین جزئیات خواهد بود.   

1. برای ساخت الگوهای اولیه از انواع تکنیک‎ها مانند مدل‎ سازی سنتی تا ماشینکاری کنترل شونده با رایانه یا CNC مورد بهره ‎برداری قرار می‎گیرد. این شابلون‎ها از تخته الگوکشی شده با اپوکسی (Epoxy Pattern Board) در کنار قطعات کامپوزیت-کربنی برای ساخت قطعات بزرگ‏تر و موادی چون اکرلیک و برنج برای ساخت نمونه‏ های کوچک‏تر ساخته شده‎اند.
2. الگوی تهیه‏ شده برای ساخت قالب سیلیکونی مورد استفاده قرار می‎گیرد. این قالب‎ها با رزین‎های مخصوص پر می‎شوند تا قسمت‎های مورد نیاز را بسازند. این قالب ها تمامی جزئیات و بافت‎های مورد نظر را به وجود می‎آورند. 
3. برای قالب‏گیری هر قطعه، ترکیب دقیقی از دو رزین مخصوص با هم ترکیب و سپس با سرعت داخل قالب ریخته می‏شوند. نمونه تهیه ‏شده به‏ سرعت در داخل خلا قرار می‎گیرد تا حباب‏های هوای آن خارج شوند، در ادامه هر قطعه پس از شکل‎گیری سنباده زده شده و آماده بتونه ‏کاری می‏گردد. 
4. الگوی اصلی لاستیک ماشین مدل با استفاده از روش CNC از روی یک مدل رایانه‎ای طراحی شده با نرم‎افزار CAD ساخته شده تا بتواند با تمامی جزئیات نمونه واقعی را به وجود آورد. از روی این الگو قالب سیلیکونی تایرها ساخته می‎شود و سپس ترکیب دوقسمتی کائوچوی مایع برای ساخت تایر مدل در آن ریخته می‎شود.  
5. جهت سامانه تعلیق و قطعات کوچک‏تر، الگوهای اولیه با استفاده از آلیاژ برنج ساخته شده و سپس قالب‏های کاوئوچویی از روی آنها ایجاد می‎شوند. در مرحله بعد، ترکیب قلع و سرب مذاب به داخل قالبی که  با سرعت در حال گردش است ریخته می‎شود، در نتیجه نیروی گریز از‏مرکز، فلز مذاب‏ را به‏داخل تمامی جزئیات موجود در قالب هدایت می‎نماید. قطعات حاصل سپس با حوصله سنباده زده شده و پس از صیقلی شدن به دست هنرمندان رنگ‎آمیزی سپرده می‎شوند. 
6. برای رسیدن به بیشترین شباهت، تیم آمالگام از رنگ‎های مورد استفاده توسط اتومبیل‎ سازها برای رنگ‎آمیزی بدنه مدل‎های خود استفاده می‎کند. تمامی قطعات با دست چند لایه رنگ می‏شوند و لایه لاک محافظ نیز روی آنها اضافه می‏گردد. 
7. برای داشتن کیفیت لازم جهت مونتاژ بدون ‎نقص، قطعات باید به خوبی صیقل داده شده و اندازه هماهنگی پیداکنند. مرحله پولیش هم بصورت دستی خواهد بود. 
8. برای ماشین‏های مسابقه‏ای شرکت Amalgam از تیمی حرفه‏ای سود برده تا در بخش‏های طراحی و هنری جزئیات را رعایت نماید. قبل از آماده شدن هر قطعه‏ای، تیم پروژه عکس اتومبیل را با کیفیت بالا پرینت گرفته و روی بخش‏های مختلفش به‏دقت توجه و تمرکز می‏کنند. 
9. برای سرهم نمودن نهایی قطعات ساخته شده، گروهی شامل 6مونتاژکار حرفه‎ای وارد عمل می‎شوند و با همکاری یکدیگر 8تا 10 مدل را آماده می‎سازند. برای ساختن یک مدل به 250 تا 450 نفرساعت نیاز است. 
 

 

تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس