نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 173
زمان انتشار: 24 اسفند 1396 11:20:00

5 اتومبیلی که در کشورمان نباید بخرید

از خرید این ٨ اتومبیل صرف نظر کنید تا دچار مشکل نشوید. شاید در لحظه اول فکر کنید این خودرو‏ها از لحاظ برند یا فنی و طراحی و ... دچار مشکل هستند و نباید خریداری شوند، اتفاقاً برعکس همگی نمونه ‏های مرغوب و پر طرفداری هستند و خریداران بسیاری برای ثبت نام و تحویل آنها لحظه‏ شماری می‏کنند، اما مشکل اینجاست که این ماشین‏ ها در لیست ممنوعه قرار داشته و مجوز ورود به کشور را ندارند.
5 اتومبیلی که در کشورمان  نباید بخرید

 مجله ماشین/  از خرید این ٨ اتومبیل صرف نظر کنید تا دچار مشکل نشوید. شاید در لحظه اول فکر کنید این خودرو‏ها از لحاظ برند یا فنی و طراحی و ... دچار مشکل هستند و نباید خریداری شوند، اتفاقاً برعکس همگی نمونه‏ های مرغوب و پر طرفداری هستند و خریداران بسیاری برای ثبت نام و تحویل آنها لحظه ‏شماری می‏کنند، اما مشکل اینجاست که این ماشین ‏ها در لیست ممنوعه قرار داشته و مجوز ورود به کشور را ندارند. 
حتماً می‏پرسید چرا؟!

این اتومبیل‏ها که کمتر از ٢٥٠٠ سی‏سی حجم موتور دارند، ضمن اینکه ارزش دلاری آنها نیز اغلب کمتر از ٤٠ هزار دلار است پس مشکل کجاست؟!  

متأسفانه این روزها شاهد آن هستیم که عده‏ای افراد سودجو تحت عنوان شرکت‏ های لیزینگ یا واردکننده خودرو از فرصت استفاده کرده و با توجه به آگاهی کم خریداران از قوانین و مقررات واردات خودرو، اقدام به پیش فروش برندهای پر طرفداری می‏کنند که در بازار موجود نیست یا قرار است در آینده تولید شود و هنوز به ‏طور رسمی وارد بازار بین‏المللی نشده و بازار تشنه حضور آنهاست. 
شیوه این شرکت‏ها بدین گونه است که این افراد اکثرا اتومبیل‏های پر مخاطب مثل هیوندای سانتافه و ... را انتخاب می‏کنند و در شرایطی که سانتافه فقط با موتور 4/٢ لیتری GDI (٢٣٥٩ سی‏سی) مجوز ورود به کشور را دارد برای جذب مشتری و سرمایه نقدی او به سراغ نمونه توربو آن با موتور ٢٠٠٠ سی‏سی رفته و آن را پیش فروش می‏کنند (در حالی که ورود این خودرو با موتور توربو به کشور ممنوع است. البته مناطق آزاد از این قاعده مستثنی هستند) و با استفاده از شیوه‏ های خاص مشتری را متقاعد می‏کنند تا خودرو را خریداری کند، به مشتریان اعلام می‏کنند به ‏دلیل نفوذ و قدرت شرکت امکان واردات این اتومبیل ‏ها را در تعداد محدود دارند و یا در مواردی اعلام می‏کنند که رانت خبری دارند و می‏دانند که مثلاً واردات فلان مدل قرار است به‏زودی آزاد شود و ما از الان خبر داریم، برای همین پیش فروش می‏کنیم و تا چند ماه آینده تحویل می‏دهیم. 
معمولاً قیمت پیشنهادی برای پیش فروش این اتومبیل‏ ها مناسب و حتی پایین‏تر از سطح قیمت بازار بوده که متأسفانه اغلب مشتریان نیز به همین دلیل وسوسه شده و گرفتار می‏شوند برای جلب اعتماد بیشتر به شما می‏گویند لازم نیست تمام پول را یکجا بپردازید فقط کافی است مبلغی به عنوان پیش پرداخت واریز کنید و حتی می‏توانید مابقی را بعد از تحویل گرفتن خودرو به ‏صورت اقساطی پرداخت نمایید. آنچنان محو ابر تخیلاتی که بالای سرتان تشکیل شده می‏شوید که با خود می‏گویید ای کاش بیشتر پول داشتم تا تعداد بیشتری ماشین ثبت نام می‏کردم. 
متأسفانه در این شرایط مشتریان خام شده و از روی چند برگ کاغذ یا تصاویر اینترنتی و توضیحات مسئول فروش شرکت اعتماد کرده و اقدام به خرید می‏کنند و سرانجام این کار جز ماه‏ ها و سال‏ها انتظار چیزی در پیش ندارد، چون ماشینی در کار نیست واز همان اول هم قرار نبوده ماشینی به شما تحویل بدهند. در اکثر موارد شرکت‏ها منحل شده و متواری می‏شوند، پول شما نیز از بین می‏رود یا در خوشبینانه ‏ترین حالت باید صبر کنید تا بعد از گذشت مدت طولانی و پیگیری مکرر اصل پول خود را دریافت کنید یا اینکه به اجبار ماشین دیگری را با قیمت بالاتر از بازار در ازای پول خود دریافت کنید. 
در این ماجرا سایت ‏های خرید فروش اینترنتی خودرو نیز بی تقصیر نیستند، زیرا با توجه به اینکه روی همه آگهی ‏ها نظارت کامل داشته و معمولاً همه موارد مثل عکس، مدل، توضیحات، قیمت و ... را زیر نظر دارند و حتی روی قیمت‏ها نیز دخالت می‏کنند و کف و سقف قیمت بازار را تعیین می‏کنند متأسفانه شاهد این هستیم که در این مورد کوتاهی می‏کنند و یا شاید هوای مشتریان خوب خود را دارند. لذا از تمام خوانندگان این مطلب خواهشمندیم تا دوستان و آشنایان خود را که قصد خرید خودرو وارداتی دارند، از این نکته آگاه سازند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند. 

5 خودروی ممنوعه 

 
١- هیوندای سانتافه توربو
 ٢٠٠٠ سی‏سی با قدرت ٢٤٠ اسب‏بخار که با قیمت ٢٦٥ میلیون تومان
 
٢- هیوندای سانتافه مدل ٢٠١٨ اتاق جدید
تا این لحظه هیچ تصویری به ‏طور رسمی از نسل جدید هیوندای سانتافه منتشر نشده است. چه برسد به اینکه بخواهید آن را در ایران بخرید و با پلاک ملی سوار شوید. متأسفانه مشاهده می‏شود برخی افراد سود جو در آگهی ‏های اینترنتی عکس سانتافه گرند را گذاشته و آن را به عنوان نمونه اتاق جدید با قیمت ٢٦٥ میلیون پیش فروش می‏کنند. این در حالی بوده که قیمت سانتافه مدل ٢٠١٧ کرمان خودرو ٣٣٥ میلیون تومان است. 
 
٣- کیا سورنتو ٢٠١٨ توربو 
این اتومبیل نیز مانند هیوندای سانتافه فقط با موتور ٢٣٥٩ سی‏سی با کد موتور G4KJ مجوز ورود به کشور و اخذ پلاک ملی را دارد و نمونه توربو آن ممنوع است. 
 
٤- کیا استینگر
این اتومبیل محصول جدید کمپانی کیا بوده و به تازگی وارد بازار جهانی شده است، ولی همچنان ورود آن ممنوع بوده و در لیست خودروهای مجاز برای ورود به کشور نیست و با قیمت ٢١٥ میلیون تومان در سایت‏ های اینترنتی خرید و فروش خودرو آگهی شده است. این در حالی بوده که قیمت تمام شده این اتومبیل در صورت آزاد شدن و ورود به کشور حداقل ٣٠٠ میلیون تومان خواهد بود. 
 
5- هیوندای ولستر ٢٠١٨
متأسفانه شاهد این هستیم که برخی افراد اقدام به پیش فروش هیوندای ولستر ٢٠١٨ کرده و این در حالی بوده که این اتومبیل نیز سایر اتومبیل ‏های مورداشاره مجوز ورود به کشور نداشته و در لیست ممنوعه قرار دارد. 
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس