نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 181
زمان انتشار: 14 فروردین 1397 11:37:00

مدل های مفهومی جیپ برای فستیوال Easter Moab معرفی شدند

کمپانی های جیپ و موپار با مشارکت یکدیگر هفت مدل مخصوص آفرود را برای جشنواره2018 Moab Easter Jeep Safari آماده کرده اند.
نویسنده: فردین محمدسور
مدل های مفهومی جیپ برای فستیوال Easter Moab  معرفی شدند

مجله ماشین / کمپانی های جیپ و موپار با مشارکت یکدیگر هفت مدل مخصوص آفرود را برای جشنواره2018 Moab Easter Jeep Safari آماده کرده اند.

جیپ هفت کانسپت جدید را برای نسخه 2018 فستیوال سالانه، Moab Easter Jeep Safari به معرض نمایش درآورده تا مجددا نیروهای خود را به کمک تیونر Mopar به آفرودرهای تمام عیار تبدیل کند.

امسال پنجاه و دومین سال فستیوال موآب (Moab) است. این جشنواره فردا بیست و چهارم مارس با حضور هزاران نفر از علاقه مندان به جیپ در ایالات متحده در جاده یوتا(Utah) برگزار خواهد شد.

اولین کانسپت از این هفت مدل، Jeep 4SPEED نامیده می شود که یک مدل سبک وزن، دارای اتاق در قسمت باری و فاصله بین محوری کوتاه مخصوص آفرود است. این جیپ بر پایه آخرین مدل رانگلر(Wrangler) و مجهز به یک موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر تیون شده است که برای کاهش وزن اقداماتی از جمله استفاده از کاپوت فیبرکربنی و اتاق مهر و موم شده سبک وزن در قسمت عقب بر روی این مدل انجام شده است. این مدل یکی از پنج کانسپتی است که جیپ و موپار بر پایه جیپ رانگلر آن را برای روز نمایش آماده کرده اند.

همچنین مدل Sandstorm، الهام گرفته از مسابقات صحرای Baja، یک موتور6.4 لیتری V8 را زیر کاپوت خود دارد و جیبپ برای هرچه آفرودی کردن این مدل سیستم  تعلیق سنگینی را برای آن تنظیم کرده است.


سه کانسپت دیگر مبتنی بر Wrangler تا حدودی متعارف تر هستند. کانسپت Nacho مجموعه ای از اقدامات و قطعات مخصوص موپار را به نمایش می گذارد. در حالی که کانسپت های J-Wagon و Jeepster ضمن ارتقا عملکرد آنها، نشان می دهد که دست پخت خود جیپ است. مدل Jeepster  نام خود را از یک جیپ مدل 1966 با همین نام گرفته است که با رنگ سفید و قرمزش فخر فروشی می کند.


در همین حال، مفهوم B-ute ویترینی از قطعاتی است که بر روی کراس اور کوچک Renegade سوار شده است. آخرین کانسپت نیز از میان این هفت کانسپت، به عنوان یک میراث واقعی برای نام تجاری جیپ محسوب می شود. کانسپت Wagoneer Roadtrip بر اساسWagoneer  اصلی مدل 1965 ساخته شده است که 5 اینچ فاصله بین محور طولانی تری دارد.

لبه های بیرون زده گلگیر نیز عریض تر و خمیده تر شده اند که هماهنگی بسیار خوبی با سپر های تازه طراحی شده دارند.سیستم تعلیق و رانندگی نیز ارتقا داده شده تا جواز لازم برای حضور در Moab را کسب کند. ناگفته نماند که این مدل یک موتور 5.7 لیتری  V8متصل به یک گیربکس چهار سرعته اتوماتیک را در زیر کاپوت خود پنهان کرده است. 

 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس