نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 185
زمان انتشار: 15 فروردین 1397 14:09:00

هایپر کار 1000 اسب بخاری مرسدس بنز

مرسدس-AMG از سوپراسپورتی رونمایی کرده است که کاملا از خودروهای فرمول 1 اقتباس شده است. با این حال این یک خودروی شهری به حساب می آید و مجوز تردد در خیابان ها را دارد. همه این ها گواه بر این است که با یک سوپراسپورت، آن هم از جانب مرسدس بنز طرف هستیم.
نویسنده: فردین محمدسور
هایپر کار 1000 اسب بخاری مرسدس بنز

مجله ماشین/ نیروگاه هیبریدی این جانور وحشی مرسدس بنز در کمال ناباوری متشکل از یک موتور 1.6 لیتری است که با همکاری 4 موتور الکتریکی، 1000 اسب بخار به شما هدیه می دهند. این سوپر اسپورت با نهایت سرعت معادل 350 کیومتر بر ساعت  2.7میلیون دلار برای شما خرج خواهد داشت.

به گفته مرسدس بنز، این اولین خودروی "فرمول 1" تایید شده برای استفاده در جاده می باشد، و ادعا می کند که تکنولوژی و عملکرد آن برای اثبات این ادعا کافی است.

پراجکت ONE با 4 موتور الکتریکی (که یکی از از آن ها راه اندازی توربو شارژر را برعهده دارد) با یک موتور 1.6 لیتری V-6 که پشت صندلی ها قرار گرفته است، قدرت را به تمام چرخ ها منتقل می کند. سیستم هیبریدی plug-in دقیقا از خودروی فرمول 1 به عاریت گرفته شده است. جعبه دنده مورد استفاده در این خودرو یک گونه 8 سرعته دستی (همانند خودروهای فرمول 1) است که مجهز به شیفترهای پشت فرمان است. به لطف این مشخصات فنی این خودرو در کمتر از 6 ثانیه به 180 کیلومتر بر ساعت دست می یابد که 1.2 ثانیه از بوگاتی Veyron (7.2 ثانیه) سریعتر خواهد بود. ناگفته نماند که پورشه 918 نیز در 6.7 ثانیه به این سرعت دست می یابد.

همچنین لاستیک های مورد استفاده در این خودروMichelin Pilot Sport Cup  (20 اینچی در عقب و 19 اینچی در جلو) می باشند که برای استفاده در خیابان طراحی شده اند.

بدنه پراجکت One با یک طراحی بسیار آئرودینامیک و هدفمند، با چاشنی تهاجمی و گلگیرهای عضلانی بر روی همه چرخ ها، از تکنیک های ساختاری خودروهای F1 استفاده و  الگو برداری شده است. اما برخلاف خودروهای F1 مجهز به کابین، و دو صندلی ثابت به جای یک صندلی در وسط است. 

فضای داخل کابین این خودرو بوسیله یه تریم فیبرکربنی پوشش داده شده است. همچنین به جای صندلی ها، پدال ها و یک فرمان مستطیلی الهام گرفته شده از F1 قابل تنظیم هستند. این خودرو همچنین دارای ویژگی های راحتی  مانند تهویه مطبوع، صندلی های خارق العاده ، 2 صفحه نمایش 10 اینچی و همچنین فضای کافی برای دو سرنشین است.
پراجکت ONE در زمره هایپرکار های هیبریدی قرار می گیرد. به هر حال هر چند نظر ها متفاوت خواهد بود. اما هرچه باشد، این خودرو، یک تلاش امیدوار کننده برای برای آینده هایپرکارهای هیبریدی و الکتریکی به شمار می رود.

انتظار میرود تولید این مدل در نیمه دوم سال 2019 آغاز شود و تنها 275 نسخه از آن با قیمت تقریبی 2.7 میلیون دلار به تولید برسد. 

 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس