نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 200
زمان انتشار: 26 فروردین 1397 12:29:00

شروع تحویل کوییک ، فول آپشن ایرانی!

کوییک ، اولین خودروی تولید داخل با فرمان برقی ومجهز به استارت دکمه ای و سامانه ورود بدون کلید آماده تحویل به مشتری است.
نویسنده: فردین محمدسور
شروع تحویل کوییک ، فول آپشن ایرانی!

 مجله ماشین / شرکت سایپا کم کم در حال ارسال محموله های کوییک به نمایندگی هاست و تا چندی دیگر می توانیم آن ها را در خیابان ها ببینیم. این خودرو که در واقع نسخه هاچ بک ساینا به حساب می آید، پسوند کراس را با خود یدک می کشد که برای اولین بار در بین محصولات داخلی شاهد آن خواهیم بود. 

کوییک علاوه بر کراس بودنش، سعی کرده است که با یک سری امکانات جدید، بیشتر خود را به رخ بکشد تا بتواند قیمت 42 میلیونی در تیپ پلاس خود را توجیه پذیر جلوه بدهد.
نکته جالب توجه، دیدن این خودرو مشابه  نسخه نمایش داده شده بود. درمورد خودروهای داخلی، همیشه شاهد این بودیم که نسخه تولیدی، تفاوت هایی با نسخه نمایش داده شده دارد. اما کوییک دقیقا همانی است که سایپا قولش را داده بود.
امروز به صورت تصادفی در یکی از نمایندگی ها شاهد یک کوییک مشکی رنگ بودیم که ظاهرا قرار بود به مشتری تحویل داده شود. ابعاد کوییک باتوجه به کراس بودنش چندان جلب توجه نمی کرد و بنابراین فقط باید از منظر زیبایی به این قضیه نگاه کرد. 
در کل کوییک طراحی بدی نداشت و نسبتا زیباتر و پویاتر از ساینا به نظر می رسید. 
اگر بخواهیم درباره این خودرو حرف بزنیم، در اصل بایستی به امکانات آن اشاره کنیم. موتور تغییری نسبت به ساینا نداشته، و گیربکس اتوماتیک نیز همانی است که از چندی پیش بر روی ساینا قرار داده شده است.
اولین نکته در هنگام مواجه با این خودرو، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای در تیپ پلاس این خودرو است که همانند کراس بودن، اولین محصول ملی می باشد که به این آپشن مجهز است.
نکته دوم غربیلک فرمان و داشبورد دو رنگ خودرو است. داشبورد مشکی این خودرو در بخش هایی رنگ زرشکی به خود گرفته است تا نشان دهد که سایپا برای تغییر، دست به هر کاری زده است.
از دیگر تغیرات داشبورد می توان به جابجایی سگک قفل درها به کنار دستگیره درها و همچنین شکل جدید و اسپورت آمپرهای پشت فرمان با پس زمینه سفید رنگ و صفحه نمایش کامپیوتر سفری اشاره کرد.
سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک، نمایشگر فشار باد لاستیک ها، کامپیوتر سفری، فرمان برقی، دریچه گاز برقی، کروز کنترل+لیمیتر، صفحه نمایش لمسی 7 اینچی مجهز به دوربین دید عقب و رهیاب، بلوتوث، چراغ روشنایی در روز، تنظیم نور چراغ ها از داخل و شیشه های دودی عقب از دیگر امکانات جالب توجه این هاچ بک ملی در تیپ پلاس است.
 
تصاویر
نظرات بینندگان
|
الهه
|
31 فروردین 1397 03:50:21
1
1
عالی
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس