نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20390
زمان انتشار: 27 مرداد 1397 13:48:00

خودروی الکتریکی با سیستم تهویه خزه ای!

شرکت آلمانی Sonos Motors از ماشین کانسپت برقی Sion رونمایی کرده است که برای تهویه آن از نوعی خزه ایسلندی استفاده می شود. این خودرو که قابلیت شارژ با پریزهای برق خانگی را نیز دارد، انرژی مورد نیاز خود برای حرکت را از پنل های خورشیدی دریافت می کند که در سراسر بدنه پوشیده شده است.
خودروی الکتریکی با سیستم تهویه خزه ای!

 مجله ماشین- فردین محمدسور/  همه چیز به نفع محیط زیست ... پنل های خورشیدی به کار رفته در سقف، کاپوت و بخش های کناری خودرو  در مجموع از ۳۳۰ سلول خورشیدی یکپارچه شده تشکیل شده اند. این پنل ها قابلیت شارژ باطری ها را در زمان حرکت و پارک خودرو دارند.

در هر صورت این خودروی تمام الکتریکی می تواند مسافتی معادل 250 کیلومتر را با یکبار شارژ کامل باطری ها طی کند.  اما نکته جالب توجه در مورد این خودروی دوست دار محیط زیست، استفاده از سیستمی است که به طور طبیعی رطوبت و تهویه داخل خودرو را تنظیم می کند. 
در این سیستم از نوعی از خزه ایسلندی استفاده شده است که به عنوان یک فیلتر طبیعی هوا قابلیت پاکسازی هوا را دارد و می تواند ذرات گرد و غبار را فیلتر کند.به گفته این شرکت، این خزه ها در داخل کابین نیز قابل مشاهده هستند و نیازمند آب و نگهداری نیستند. 
 سونوس موتورز فروش این خودرو را در اواخر سال ۲۰۱۹ و با قیمت پایه ۱۶ هزار یورو در آلمان آغاز خواهد کرد. همچنین ناگفته نماند که تاکنون ۶۵۰۰ نفر برای خرید این خودروی الکتریکی پیش ثبت نام کرده اند.  
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس