نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20427
زمان انتشار: 21 شهریور 1397 14:07:00

موافقت با ترخیص خودروهای مانده در گمرک

/ رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک خبر داد. کوروش مرشدسلوک اظهار کرد: از ابتدای تیر ماه با مصوبه دولت واردات بیش از یک هزار و ۴۰۰ قلم کالا از جمله خودرو ممنوع شد.
موافقت با ترخیص خودروهای مانده در گمرک

 مجله ماشین به نقل از ایسنا /  رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک خبر داد. کوروش مرشدسلوک اظهار کرد: از ابتدای تیر ماه با مصوبه دولت واردات بیش از یک هزار و ۴۰۰ قلم کالا از جمله خودرو ممنوع شد. وی با بیان اینکه به‌دنبال ممنوع شدن واردات، از آن زمان تاکنون از ترخیص خودروهای وارد شده به گمرک جلوگیری شد، خاطرنشان کرد: در این رابطه اخیرا طرحی به دولت ارائه شد تا خودروهایی که پول آنها پرداخت و وارد گمرک شده‌اند، ترخیص شوند.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: براساس تازه‌ترین اطلاعات دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک موافقت کرده است که امیدواریم دستورالعمل مربوطه هرچه زودتر به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ و اجرایی شود. وی افزود: همچنین امیدواریم در قدم بعدی، دولت با ورود خودروهایی که پیش از ممنوع شدن واردات، ثبت‌سفارش و پول آنها نیز پرداخت شده اما به‌دلیل ممنوعیت، وارد کشور نشده‌اند نیز موافقت کند. مرشدسلوک با بیان اینکه تعداد قابل‌توجهی خودرو در انبار تولیدکنندگان خارجی و همچنین در بندر جبل‌علی امارات دپو شده است، تصریح کرد: با توجه به آنکه از یکسو پول این خودروها به خودروسازان خارجی پرداخت و از سوی دیگر به‌صورت پیش‌فروش به خریداران داخلی واگذار شده است؛ امیدواریم با واردات و ترخیص این خودروها نیز موافقت شود. وی خاطرنشان کرد: موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک و همچنین موافقت با ورود باقی خودروهای ثبت‌سفارش و خریداری شده، تاثیر مثبتی بر بازار خودروهای وارداتی داشته و باعث تعدیل نرخ‌های فعلی در بازار خواهد شد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس