نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20459
زمان انتشار: 28 مهر 1397 13:40:00

راهکار خروج دلالان از بازار خودرو

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌ سازان کشور، قیمت‌ های فعلی خودروها در بازار را غیرمنطقی برشمرد و گفت: برای خروج از این وضع و کوتاه کردن دست واسطه‌ها، باید قیمت کارخانه خودروها به‌روز و منطقی شود.
راهکار خروج دلالان از بازار خودرو

 مجله ماشین / به گزارش ایرنا : رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌ سازان کشور، قیمت‌های فعلی خودروها در بازار را غیرمنطقی برشمرد و گفت: برای خروج از این وضع و کوتاه کردن دست واسطه‌ها، باید قیمت کارخانه خودروها به‌ روز و منطقی شود.

محمدرضا نجفی‌ منش افزود: مشابه چنین اقدامی در دهه ۷۰ نیز انجام و قیمت‌ها در بازار به نحوی شد که توانست برای حدود یک دهه ثبات نرخ‌ها را برای صنعت خودرو به همراه بیاورد. این مقام صنفی ادامه داد: به این ترتیب، خریداران غیرواقعی و آنها که مصرف‌ کننده خودرو نیستند از بازار خارج شده و پس از آن شیب نزولی قیمت‌ها بیشتر می‌شود.

نجفی‌ منش خاطرنشان کرد: با ادامه این روند، به قیمتی می‌رسیم که برای خودروسازان و مصرف‌ کنندگان منطقی باشد. وی یادآور شد: دهه ۷۰، تعیین قیمت به میزان حاشیه بازار، سبب ثبات شد، به‌نحوی‌که با وجود متوسط رشد ۳۰۰درصدی قیمت کالاها و اجناس در آن سال‌ها، خودرو فقط رشد ۱۳درصدی را تجربه کرد.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور خروج شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو را خواستار شد و گفت: تعیین مکانیزم عرضه و تقاضا در حاشیه بازار توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان می‌تواند به تثبیت قیمت خودرو منجر شود.

به گفته این مقام صنفی، عمده مشکلات کنونی خودروسازان و قطعه‌سازان نه از تحریم‌های خارجی، بلکه ناشی از تحریم‌های داخلی و معضلاتی است که خودمان برای صنعت کشور ایجاد کرده‌ایم. نجفی‌منش، قیمت قطعات خودرو را نیز غیرمنطقی توصیف کرد و گفت: نرخ مواد اولیه رشد یافته اما قیمت قطعات متناسب با آن افزایش نیافته است.

وی اظهار کرد: عمده مواد اولیه مصرفی در صنعت قطعه، فولاد، مس، آلومینیوم و تولیدات پتروشیمی است که در ماه‌های گذشته رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند. نجفی‌ منش گفت: منطقی‌سازی قیمت قطعات، به تعیین قیمت واقعی برای خودروها خواهد انجامید.
 
نظرات بینندگان
|
شایگان
|
26 آبان 1397 11:05:33
0
0
سلام دوست گرامی، اگر شما رپرتاژ آگهی قبول می کنید لطفا لیست قیمت خود را برای ما بفرستید. ما مشتریان زیادی در حوزه خودرو داریم که می خوایم این کار رو براشون انجام بدیم. لطفا قیمت خودتون رو برای ما ارسال فرمایید. شایگان، تبلیغات به سبکی نوین
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس