نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20479
زمان انتشار: 29 آبان 1397 12:56:00

ماشینی نو برای همگرایی با نیاز شهروندان

مرسدس بنز، از یک وسیله حمل و نقل نوظهور با نام Urbanetic Vision رونمایی کرد. این وسیله از نمونه هایی که تاکنون در زمینه حمل و نقل بدون راننده دیده ایم ، پیشرفته تر بوده و نظر به نوع کاربری می‏ تواند به انواع باری یا مسافری تغییر کند.
ماشینی نو برای همگرایی با نیاز شهروندان

 مجله ماشین / مفهوم چشم ‏انداز مبتنی بر شارژر خودکار و الکتریکی می‏تواند اتاقک ‏های قابل تعویض مختلف را برای افراد در حال حرکت یا حمل و نقل کالاها به ‏کار گیرد.

ویژن به عنوان وسیله نقلیه سواری، می‏تواند تا دوازده سرنشین را در خود جای دهد و اتاقک باری قادر به حمل ده پالت اندازه استاندارد اروپا (80×120 سانتی‏متر) خواهد بود. 
فضای بار 70/3 متر طول داشته که با اتصال به وسیله نقلیه، این میزان به 14/5  متر خواهد رسید. این مفهوم شامل یک زیرساخت فناوری اطلاعات است که زمان واقعی عرضه و تقاضا را در یک منطقه تعریف شده تجزیه و تحلیل می‏کند. در نتیجه حرکت ناوگان بصورت رانندگی خودکار صورت گرفته که با انتخاب مسیرهای انعطاف‏ پذیر و کارآمد بر اساس نیازهای حمل و نقل فعلی برنامه ‏ریزی خواهد شد. 
به لطف سود بردن کامل از شبکه‏ ها، ارزیابی اطلاعات محلی، مانند کنسرت ‏ها و رویدادها و کنترل هوشمند، این سامانه نه تنها نیازهای فعلی را تحلیل می‏کند، بلکه می‏تواند از آنها نیز یاد بگیرد. بنابراین قادر به پیش‏بینی و واکنش به نیازهای آینده است. 
این امر می‏تواند فرایندها را بهینه ‏سازی کند و به کاهش زمان انتظار و تحویل و جلوگیری از ترافیک کمک کند. 
Vision Urbanetic همچنین قادر بوده تا تعداد وسایل نقلیه مورد نیاز را به سرعت و به طور مؤثر بستگی به میزان تقاضا افزایش دهد. بنابراین از  انعطاف‏پذیری مناسبی برخوردار بوده و تنها در شرایط و مسیرهای سخت و یا جدول زمانی ثابت فعالیت نخواهد داشت.
چنین سامانه هوشمندی در نهایت کیفیت زندگی شهری را بهبود ‏بخشیده و به طور قابل توجهی کاهش آلودگی های صوتی، انتشار آلاینده و آزادی بیشتر در انجام برنامه ‏ریزی را موجب خواهد شد.  
جهت دستیابی به سطح انعطاف‏ پذیری، Vision Urbanetic به دو نوع بدنه مختلف بستگی به نوع استفاده مجهز شده است. 
به عنوان یک وسیله نقلیه به اشتراک گذاشته شده با قابلیت حمل سرنشینان، فضا برای 12 مسافر فراهم میشود. بدنه ‏ها به طور خودکار یا دستی تعویض شده و با فرآیند خودکار فقط در مدت چند دقیقه به ‏طور می‏ انجامد. 
سیستم مبتنی بر یک پلت‏فرم رانندگی مستقل و خودکار عمل می‏کند که بدنه مربوطه روی آن ثابت می‏شود. این امر شامل تمام عملکرد‏های رانندگی است، به این معنی که شاسی مستقل نیز می‏تواند راه خود را به محل بعدی حمل و نقل بدون اتصال به بدنه ‏ای ادامه دهد. ایمنی مطلق توسط تجهیزات پیشرفته‏ ای برای تمام عملیات حرکتی مرتبط مانند فرمان‏ پذیری، ترمز و شتاب گیری تضمین شده است.
به لطف عملیات کاملاً خودکار بدون راننده، هزینه‏ های عملیاتی با Vision Urbanetic به صورت قابل توجهی کاهش می‏یابد. علاوه بر این، به استثنای زمان شارژ باتری و دوره تعمیر و نگهداری، هر وسیله نقلیه می‏تواند در تمام طول روز و سال استفاده شود. 
عدم وجود کابین راننده فضا را برای طراحی داخلی آزاد می‏کند. در داخل کابین ادواتی مانند غربیلک فرمان، پدال و داشبورد وجود ندارند. به جای آن می‏توان فضا را برای مسافران اضافی یا حجم کالاهای بیشتر استفاده کرد.
معماری مستقل Vision Urbanetic، تطبیق دادن دائمی مسیر را با استفاده از دریافت اطلاعات ترافیکی لحظه‏ای تضمین می‏کند. مدیریت ناوگان عمومی همچنین بخشی از سامانه فناوری اطلاعات بوده و برای استفاده در مناطق محدود مانند سایت کارخانه، فرودگاه و همچنین ترافیک جاده‏ای، قابل قبول است.
نیروی محرکه الکتریکی بی‏صدا نیز برای تحویل کالا در هنگام شب و زمان های استراحت افراد مناسب بوده و از پتانسیل تجاری مناسبی برخوردار است. 
این نمونه از چندین دوربین استفاده نموده و حسگرهای مختلف برای مشاهده اطراف و ارتباط با آنها به ‏طور فعال عمل می‏کنند. بوسیله صفحه نمایش بزرگ جلو وسیله نقلیه، عابرین پیاده را برای عبور از عرض سواره رو مطلع می‏سازد. 
یکی دیگر از نکات برجسته، سایه دیجیتالی در اطراف در جانبی است. چندین واحد نور نشانگر خطوط، به عابرین پیاده این اطمینان خاطر را داده که Vision Urbanetic متوجه حضور آنها شده است و چنین تغییری باعث می‏شود که افراد و کالاها براساس تقاضای موردنیاز حرکت، جابه ‏جا شده و رویکرد نوآور انه‏ای را برای همگرایی با نیاز شهرها، کسب و کار از بخش‏های مختلف و همچنین شهروندان و مسافران فراهم کنند. بنابراین، جریان‏های ترافیکی و زیرساخت‏های شهری را کاهش می‏دهد و کیفیت زندگی شهری را بهبود می‏ بخشد.


 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس