نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20489
زمان انتشار: 21 آذر 1397 11:36:00
پیشگیری بهتر از درمان

کیسه های هوای بدنه می توانند به کاهش صدمات منجر شوند

کمپانیZF در پی تاثیراتی بود که کیسه های هوای خارجی می توانند در نرخ آسیب های تصادفات داشته باشند.
کیسه های هوای بدنه می توانند به کاهش صدمات منجر شوند

به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، کمپانی آلمانی  ZF در پی تاثیراتی بود که کیسه های هوای خارجی می توانند در نرخ آسیب های تصادفات داشته باشند.اکنون به نظر می رسد این تاثیرات بسیار قابل توجه هستند. به گفته این شرکت، نمونه اولیه کیسه هوای کناری بدنه می تواند شدت آسیب های وارده به سرنشینان را تا 30 درصد کاهش دهد.

در واقع، ZF صرفا نسخه ای کیسه های هوای روی فرمان را در بدنه خودرو تعبیه نکرده است. این کیسه هوای آزمایشی 250 لیتر حجم داشته که تقریبا سه برابر کیسه هوای معمولی قفسه سینه است.

این نمونه ها از مواد و تکنولوژی محرک های مشابه کیسه های هوای داخلی بهره می برند. این نمونه ها در برخی جاها ضخامتی بیش از 300 میلی متر دارند و اکثر فشار بر ساختارهای محکم تر خود متمرکز است.

Swen Schaub، مدیر استراتژی مهندسی ZF گفت: "عدم وجود فضای تغییر شکل به معنای آن است که خودروها در تصادف از کنار آسیب پذیرتر هستند. این کیسه های هوا طوری طراحی شده اند که در آخرین لحظه قبل از تصادف باز شوند. پس از باز شدن این کیسه ها، به سمت بالا می روند و به اساس خود نزدیک می مانند تا به پوشش درها و ستون ها در تصادف از کنار کمک کنند."

ZF اعلام کرده به منظور اطمینان از باز شدن درست کیسه های هوا، خودروها باید قابلیت تشخیص تصادف قبل از وقوع را داشته باشند. و کیسه های هوا نیز به منظور عملکرد درست، باید قبل از برخورد به طور کامل باز شوند.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس