نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20490
زمان انتشار: 24 آذر 1397 12:36:00
گفتگو با عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

تولید خودروهای جدید نیازمند حمایت های دولت است

در حالی که اعمال تحریم های ظالمانه وضعیت کشور را در شرایطی خاص قرار داده تلاش خودروسازان برای زنده نگاه داشتن صنعت بزرگ خودروسازی کشور ستودنی است اما عدم سرمایه گذاری مدیران این شرکت های بزرگ اقتصادی در طراحی خودروهای جدید محور گفتگو با عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی قرار گرفت.
تولید خودروهای جدید نیازمند حمایت های دولت است

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، در حالی که اعمال تحریم های ظالمانه وضعیت کشور را در شرایطی خاص قرار داده تلاش خودروسازان برای زنده نگاه داشتن صنعت بزرگ خودروسازی کشور ستودنی است اما عدم سرمایه گذاری مدیران این شرکت های بزرگ اقتصادی در طراحی خودروهای جدید محور گفتگو با عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی قرار گرفت.


شهرام آزادی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو، در خصوص عدم تولید خودرو با طراحی های جدید گفت: پس از دور نخست تحریم ها در تعاملاتی که با شرکت های اروپایی ایجاد شد، موضوع توسعه صنعت خودرو در دستور کار خودروسازان قرار گرفت و در این راستا دو خودروساز بزرگ کشور اقدام به سرمایه گذاری اولیه کردند.

وی در ادامه افزود: با شروع دور دوم تحریم ها، خودروسازان از سویی با مشکلات داخلی مانند افزایش هزینه های تولید و به تبع آن افزایش قیمت تمام شده مواجه شدند و از سوی دیگر به دلیل بدعهدی شرکای خارجی در توسعه خطوط تولید با معضلات جدیدی روبه رو شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم ترین موضوعی که صنعت خودرو کشور را درگیر کرده تامین نقدینگی است گفت: متاسفانه به دلیل نحوه نادرست قیمت گذاری و افزایش هزینه های تولید و همچنین عدم وجود سرمایه در گردش، عملا خودروسازان کشور قادر به ادامه سیاست های توسعه ای صنعت خودرو و سرمایه گذاری به منظور طراحی محصولات جدید نیستند و امکان ادامه مسیری که در پیش گرفته بودند را ندارند.

این کارشناس صنعت خودرو اذعان داشت: ایران خودرو و سایپا با سرمایه گذاری در تولید محصولات جدید با تکنولوژی های جدید فرآیند تولید خودرو با طراحی جدید را آغاز کرده اند. به عنوان نمونه شرکت خودروسازی سایپا از محصول جدیدی با نام روهام رونمایی کرد اما تولید این محصول نیازمند سرمایه گذاری در خطوط تولید و تامین و تولید قطعات توسط قطعه سازان داخلی است و این در حالی است که شرکت های خودروساز به دلیل کمبود نقدینگی قادر به چنین سرمایه گذاری هنگفتی نیستند لذا باید گفت چنانچه دولت حمایت کند صنعت خودروسازی کشور قادر خواهد بود ظرف 2 سال محصول کاملا ایرانی با سطوح تکنولوژی بالا تولید کند.

آزادی در خصوص افزایش تیراژ شرکت های خصوصی خودروسازی گفت: خودروسازانی که تحت لیسانس قطعات CKD را وارد و مونتاژ می کنند مشکلی در افزایش تیراژ ندارند زیرا هزینه را پیشاپیش از مشتری دریافت می کنند و بر اساس سود قابل قبول، تولیدات خود را بدون محدودیتی در زمینه قیمت و بدون دخالت دولت، شورای رقابت و یا هیچ نهاد نظارتی با سود قابل قبول به فروش می رسانند لذا مشکل مالی پیدا نمی کنند.

وی گفت: خودروسازان داخلی به دلیل بالاتر بودن قیمت تمام شده تولید از قیمت فروش، راغب به خرید قطعه در حجم بالا به منظور افزایش تیراژ نیستند زیرا در اینصورت متحمل ضرر و زیان می شوند لذا شاهد افت تیراژ خودروسازان داخلی هستیم.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس