نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20500
زمان انتشار: 04 دی 1397 12:54:00
کاهش قیمت خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی کاهش یافت

رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند قیمت خودروهای مونتاژی از هفته گذشته تاکنون نزولی بوده اما تا زمانیکه قیمت انواع خودرو تعیین تکلیف نشود، بازار همچنان در بلاتکلیفی و رکود به سر خواهد برد.
قیمت خودروهای مونتاژی کاهش یافت
به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند قیمت خودروهای مونتاژی از هفته گذشته تاکنون نزولی بوده اما تا زمانیکه قیمت انواع خودرو تعیین تکلیف نشود، بازار همچنان در بلاتکلیفی و رکود به سر خواهد برد.

سعید موتمنی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: وضعیت بازار، روال هفته گذشته را دنبال می کند و قیمت خودرو بخصوص در حوزه خودروهای مونتاژی، کاهشی است.

وی تصریح کرد: خودروهای داخلی، قیمت های هفته گذشته و تعادل قیمتی و کاهش 1 تا 4 میلیون تومانی نسبت به هفته های گذشته را حفظ نموده اند، اما در حوزه خودروهای مونتاژی نسبت به هفته گذشته با کاهش قیمت خودرو مواجه بوده ایم. به عنوان مثال قیمت اچ دی کراس از هفته پیش تا کنون از 96 میلیون تومان به 91 میلیون تومان، پژو 207 اتوماتیک از 115 میلیون تومان به 110 میلیون، چانگان از 131 میلیون تومان به حدود 128 میلیون و پژو 2008 از 235 میلیون تومان به حدود 228 میلیون تومان رسیده و نیز خودرو هایمای 5s و 7s نیز کاهش قیمت داشته اند.

وی گفت: در بازار، تعداد خریداران اندک است و از طرفی بلاتکلیفی در مورد قیمت ها ادامه داد. تا زمانیکه قیمت ها تعیین تکلیف نشوند، همین روال در بازار ادامه خواهد داشت. هم اکنون، غیر از 5 موردی که شرکت های خودروساز قیمت ها را به صورت 5 درصد زیر قیمت بازار اعلام کرده اند، قیمت سایر خودروها مشخص نیست. اگر قیمت ها مشخص شود بازار از بلا تکلیفی خارج می شود.

موتمنی درخصوص تاثیر فروش خودروهای کم کارکرد مناطق آزاد در کلانشهرها گفت: اگر قصد کاهش در التهاب بازار را داریم باید خودرو به بازار عرضه شود. اگر خوردو به اندازه نیاز به بازار عرضه می شد اختلاف قیمت کارخانه و بازار را با درصدهایی مانند 50، 70 یا 100 درصد شاهد نبودیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: اگر خودروهایی با قیمت حدود 4 یا 5 هزار دلار از مناطق آزاد و یا از کشورهای همسایه وارد کشور شوند تاثیر مثبتی در بازار خواهد داشت و بازار رونق پیدا می کند. هم اکنون قیمت خودروهای داخلی از نظر مصرف کنندگان، غیرمنطقی است و به همین دلیل خرید انجام نمی شود. اگر این اتفاق افتد و این نوع خودروها به بازار عرضه شوند علاوه بر رونق بازار، خودروساز وادار به تکاپو و رقابت می شود، ضمن آنکه مصرف کننده نیز از این خودروها استقبال نموده و بازار رقابتی می شود.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس