نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20523
زمان انتشار: 20 دی 1397 10:59:00
پلیس دوبی با موتور پرنده خلافکاران را شکار می کند + فیلم

به دوران دیگری از تعقیب و گریز نزدیک می شویم!

این موتور پرنده پلیس بوسیله چهار پروانه در یک ارتفاع مشخص به پرواز در می آید و عرصه را بر تبهکاران تنگ می کند.
به دوران دیگری  از تعقیب و گریز نزدیک می شویم!
مجله ماشین / فردین محمدسور / این روزها موتور پرنده پلیس دوبی توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرد. این طرح که  توسط پلیس دوبی آزمایش شده بود، قرار است در نسخه نهایی با نام Hoverbike S4 به تولید برسد. همان طور که از تصاویر پیداست، این وسیله یک موتور پرنده می باشد که انرژی خود را از باطری دریافت می کند و بوسیله چهار پروانه در یک ارتفاع مشخص به پرواز در می آید.
باطری های این موتور پرنده حداکثر به مدت 25 دقیقه ظرفیت دارند. با این حال این باطری ها قابل تعویض هستند که این وسیله عجیب  و غریب را از شارژ مجدد باطری ها تقریبا بی نیاز می کند.
همچنین "هاوربایک S4" قابلیت شناور شدن در ارتفاع های متفاوت (حداکثر 5 متری) را دارد و می تواند تا 72 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. همچنین S4 قابلیت کنترل شدن توسط ریموت را نیز دارد تا در نبود راننده سرعت آن تا 96 کیلومتر برساعت افزایش یابد. 
این وسیله که توسط یک شرکت کالیفرنیایی و با سفارش پلیس دوبی ساخته شده است، از ساختاری فیبرکربنی بهره می برد تا وزن آن به 114 کیلوگرم محدود شود.
با این حال با توجه به خطراتی که این موتور پرنده می تواند برای عابرین پیاده داشته باشد، امکان بکارگیری آن در کشورهایی که سلامت عابرین پیاده در اولویت می باشد، وجود ندارد. 
همچنین با نگاه به تصاویر مشخص می شود که این وسیله در پرواز چندان دقیق عمل نمی کند. به همین دلیل پلیس دوبی تصمیم دارد تا در ابتدا از این وسیله برای عملیات نجات و جست¬و¬جو استفاده کند. 

در انتها ناگفته نماند که قیمت "هاوربایک S4" معادل 207,000 دلار می باشد!
 
فیلم
نظرات بینندگان
|
آرش
|
07 بهمن 1397 00:02:01
0
0
کارایی واقعی نداره و فقط یک جور تبلیغ برای شهر دبی هست .
|
آرش
|
15 بهمن 1397 00:00:58
0
0
چرا نظرات رو نمایش نمیدید ؟ پس چرا گزینه بیان دیدگاه رو گذاشتید ؟ .
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس