نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20542
زمان انتشار: 30 دی 1397 09:08:00
ثبت‌سفارش خودرو فعلا باز نمی‌شود

فعلا منتظر خودروهای جدید وارداتی نباشید

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این سازمان تا سال ۹۸ هیچ برنامه‌ای برای بازگشایی سایت ثبت‌سفارش خودرو ندارد. وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مدیریت منابع ارزی و ارز حاصل از صادرات محصولات نفتی، صنعتی و کشاورزی در اولویت نخست کشور قرار دارد
فعلا منتظر خودروهای جدید وارداتی نباشید

 مجله ماشین به نقل از فارس/ سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر مدیریت منابع ارزی گفت: این سازمان تا سال ۹۸ هیچ برنامه‌ای برای بازگشایی سایت ثبت‌سفارش خودرو ندارد. محمد مودودی با بیان اینکه در شرایط کنونی مدیریت منابع ارزی و ارز حاصل از صادرات محصولات نفتی، صنعتی و کشاورزی در اولویت نخست کشور قرار دارد، گفت: ارز حاصل از صادرات باید صرف تامین کالاهای اساسی و تامین دارو و همچنین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز صنعت و کارخانه‌ها شود، بنابراین برای واردات کالاهایی مانند خودرو اولویتی نداریم.

 

وی در مورد تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرکات کشور، اظهار کرد: برای این خودروها هزینه‌هایی صورت گرفته و ارز کشور صرف واردات آن شده و مشتریانی نیز بابت خرید آنها پول پرداخت کرده‌اند،  بنابراین، جدای از مباحث مربوط به تخلف یا عدم تخلف واردکنندگان، باید موضوع ترخیص این خودروها مورد بررسی قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت در این راستا پیگیری‌های لازم را انجام داده است، گفت: هیات دولت در این مورد مصوبه‌ای داشت، اما هنوز در مورد تاریخ ورود خودروها به کشور اختلاف‌نظر وجود دارد.

 

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس