نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20546
زمان انتشار: 01 بهمن 1397 10:53:00
درگ ریس تماشایی مرسدس بنز AMG GLC 63 S و پورشه ماکان PP + فیلم

آیا ماکان با دو سیلندر کمتر توان رقابت با ‏ GLC63 را دارد ؟

مرسدس AMG GLC 63 S و پورشه ماکان دو خودرویی هستند که "تاپ گیر" آن ها را به رقابت وا داشته تا نشان دهد که کدام SUV در خط مستقیم برتر است.
آیا  ماکان با دو سیلندر کمتر توان رقابت با ‏ GLC63 را دارد ؟

 مجله ماشین – فردین محمد سور / اگر در آمریکا دو شرکت فورد و شورولت در دیترویت و میشیگان در تقابل هم قرار دارند، رقابت مشابهی نیز در آلمان و در شهر اشتوتگارت وجود دارد. دو شرکت مرسدس بنز و پورشه این دو رقیب هستند که هر دو دارای نقاط قوت خاصی هستند و این بار این دو شرکت دو SUV سایز متوسط خود را شاخ به شاخ کرده اند. مرسدس AMG GLC 63 S و پورشه ماکان تیپ پرفورمنس پکیج (Performance Package) دو خودرویی است که "تاپ گیر" آن ها را به رقابت وا داشته تا نشان دهد که کدام SUV در خط مستقیم برتر است.

آمار و ارقام چه می گویند؟!
مرسدس AMG GLC 63 S حاضر در این تست یک موتور تویین توربوی 4 لیتری V8 را در زیر کاپوت خود دارد که قابلیت تولید 503 اسب بخار قدرت و 700 نیوتون متر گشتاور را دارد. با این قدرت عظیم بیرون آمده از دل این اشتوتگارتی، این خودرو تنها در عرض 3.8 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست خواهد یافت.
پورشه ماکان نیز با به تن کردن لباس Performance Pack (PP) به راحتی تسلیم نمی شود. دیگر اشتوتگارتی میدان با این پکیج، از یک موتور 3.6 لیتر V6 بهره می برد که تنها در تعداد توربوها با مرسدس برابری می کند. این پورشه که به تعداد توربوها نیز سیلندرهای کمتری دارد، از دل نیروگاه خود، حداکثر 434 اسب بخار قدرت و 600 نیوتون متر گشتاور را تولید می کند. اعدادی که به طور قابل توجهی از مرسدس کمتر هستند و شتاب 4.4 ثانیه ای را برای پورشه ماکانی رقم زده اند که 10 کیلوگرم از مرسدس سبک تر است.با این حال، با این آمار و ارقام پورشه می تواند با کنار زدن رقیب قدرتمند خود، پیروز میدان باشد؟!

 
نظرات بینندگان
|
محمد
|
17 بهمن 1397 13:08:48
0
0
چرا فیلم اجرا نمیشه؟
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس