نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20558
زمان انتشار: 10 بهمن 1397 11:46:00
همه فروشنده هستند و خریداری نیست!

قیمت پراید 111 از مرز 40 میلیون تومان عبورکرد!

امروز بازار خودرو همانند روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت پراید بود به‌ نحوی که قیمت "مدل 111" این محصول به 40 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.
قیمت پراید 111 از مرز 40 میلیون تومان عبورکرد!

مجله ماشین / با تشدید آشفتگی بازار،  لزوم نظارت سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان برای مدیریت بازار بیش از پیش احساس می‌شود .اغلب فروشندگان خودرو کسب‌وکارشان قفل شده و کمتر خریداری در بازار دیده می‌شود همه به‌ نوعی فروشنده هستند اما این شرایط برای واسطه‌گران با رونق روبه‌ رو است به‌ نحوی که از اختلاف قیمت کارخانه تا بازار استفاده کرده و با شگردهای خاص خود اقدام به فروش انواع خودرو در سطح بازار می‌کنند. البته سهم نمایندگی‌های فروش شرکت‌های خودروساز در تشدید آشفتگی بازار این روزهای خودرو کم نیست چراکه بنا به اذعان فعالان بازار تعدادی از این نمایندگی‌ها به‌ طرق مختلف خودرو با قیمت کارخانه خریداری می‌کنند و در سطح بازار به‌فروش می‌رسانند تا سود بیشتری عاید آنها شود.

البته سهم اصلی بلاتکلیفی بازار متوجه شرکت‌های خودروساز است زیرا با کاهش عرضه محصول افزایش تقاضا را ایجاد کرده‌اند اما از آن طرف خبری از ارائه خودرو به بازار نیست. جالب اینجاست صنعتی که پیش از این مدعی خودکفایی در تولید تعدادی از خودروهای بازار بود امروز تحریم را بهانه و از کمبود قطعه صحبت می‌کند. از آن طرف افزایش نرخ دلار هم بر بهانه‌تراشی آنها برای افزایش قیمت‌ها اضافه کرده است.

در کنار این مشکلات خبری از سیاست‌های متولیان امر برای مدیریت اوضاع نیست و در این شرایط فقط این مردم هستند که با ضرر روبه‌ رو شده و مجبورند خودروهای 23 میلیون تومانی را در بازار 40 میلیون تومان و بیشتر هم  خریداری کنند. اما سؤال اینجاست آیا سطح خرید مردم اجازه پرداخت چنین مبالغ هنگفتی را برای خرید یک خودرو می‌دهد؟

 

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس