نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20583
زمان انتشار: 02 اسفند 1397 11:05:00
بازهم افزایش قیمت ....

پراید ۵۲ میلیون و ۲۰۶ تیپ پنج 94 میلیون تومان!

با وجود آنکه انتظار می‌رفت افزایش تیراژ و همچنین فروش فوری اخیر خودروسازان، از التهاب بازار بکاهد، منحنی قیمت تحت تاثیر عوامل قوی‌تر بیرونی، صعود شدیدی را تجربه کرد. آن طور که منحنی بازار نشان می‌دهد، در عرض تنها یک هفته، قیمت خودروهای داخلی حداقل چیزی حدود ۱۷ درصد افزایش یافته است که رکوردی شاید بی‌سابقه محسوب می‌شود.
پراید ۵۲ میلیون و ۲۰۶ تیپ پنج 94 میلیون تومان!

 مجله ماشین به نقل از دنیای اقتصاد / اما سری به بازار بزنیم و ببینیم قیمت‌ها طی هفته جاری تا چه اندازه رشد کرده‌اند. آن طور که نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت عنوان می‌کنند، در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۵ قیمتی برابر با ۹۴ میلیون تومان دارد که این موضوع از رشد ۱۴ میلیون تومانی این محصول در عرض یک هفته حکایت می‌کند.

از بازار پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز خبر می‌رسد این محصول با توجه به جهش ۱۱ میلیون تومانی‌اش در هفته جاری، در حال حاضر ۸۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، پژو ۲۰۷ اتومات نیز در حال حاضر قیمتی برابر با ۱۳۳ میلیون تومان دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد را به خود می‌بیند.

از ۲۰۷ که بگذریم، از بازار ساندرو نیز خبر می‌رسد این محصول ۲۲ میلیون تومان رشد قیمت را در عرض یک هفته تجربه کرده و در حال حاضر خودرویی ۱۵۷ میلیون تومانی به حساب می‌آید. بنا به گفته فعالان بازار اما دنا نیز قیمتی برابر با ۱۱۰ میلیون تومان دارد و قیمت مدل پلاس توربو این خودرو نیز از ۱۴۲ میلیون تومان عبور کرده است.

در بین دیگر خودروهای داخلی، رانا نیز در حال حاضر ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد خودرو موردنظر ۱۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است. همچنین سمند مدل EF۷ نیز با افزایش قیمتی بیش از ۲۰ میلیون تومان مواجه شده و در حال حاضر برای خرید آن باید حدود ۹۰ میلیون تومان هزینه کرد. فعالان بازار اما در مورد قیمت پژو ۴۰۵ نیز عنوان می‌کنند، این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با ۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دارد که در مقایسه با هفته گذشته، رشدی بیش از ۱۸ میلیون تومان را نشان می‌دهد. از سوی دیگر اما گفته می‌شود قیمت پژو پارس در مدل فول آن به حدود ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که نشان از جهش قیمتی چند میلیون تومانی آن طی یک هفته دارد.

نگاهی هم به قیمت پراید و تیبا و ساینا بیندازیم و ببینیم آنها چه رشدی را در هفته جاری تجربه کرده‌اند.  به گفته فعالان بازار، در حال حاضر ساینا قیمتی برابر با ۵۸ میلیون تومان دارد و این  یعنی خودرو موردنظر طی هفته جاری حداقل هشت میلیون تومان افزایش قیمت داشته است. در خانواده پراید نیز قیمت‌ها به بالای ۴۰ میلیون تومان رسیده است، حتی وانت پراید.

 به گفته فعالان بازار، پراید در مدل ۱۳۱ با قیمت ۴۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد و مدل ۱۱۱ (هاچ بک) نیز ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. با این حساب، دو خودرو موردنظر به ترتیب ۸ و ۱۱ میلیون تومان رشد قیمت را تجربه کرده‌اند. از بازار تیبا  اما خبر می‌رسد این محصول در مدل معمولی خود ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. با این حساب، تیبا هفته جاری را با جهشی پنج میلیون تومانی به انتها رسانده است. در بین دیگر خودروهای داخلی، کیا سراتوی مونتاژی سایپا نیز به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان رسیده و  پژو ۲۰۰۸ هم ۲۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. در میان خودروهای چینی نیز گفته می‌شود قیمت چانگان به ۱۶۳ میلیون تومان رسیده و ‌هایما S۷ نیز ۲۴۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
 
نظرات بینندگان
|
علی
|
03 اسفند 1397 23:57:19
0
0
با سلام ممنون ازگزارش دقیق بازارتون ولی من مطمعنم که مسولان ایران خودرو و سایپا با نقشه که بالاخره این هم سیاست هر فروشنده کاایی است که با هر ترفندی کالای خود را به صورتارزان تولید و به گرانترین قیمت بفروشد ولی این نقشه بزرگترین شرکت ایران است که در هر استان و شهری شعبه دارد و یک خانواده بزرگ را تحت پوشش که با هماهنگی دلالان و بنگاها و نمایندگان خود در کمتر از یک ساعت با خرجی بزرگ یه سایت مجهز با پهنای باند حجیم درست کند که هزاران نفر در کمتر از یک ساعت که خانواده همین دو خودرو ساز هستند به صورت سوری شرکت و ثبت نام کنند تا اولا قیمت بالایی که عرضه کردند را مهر تصویب و رضایت مشتری بر روی قیمت خود بزنند چون افراد زیاد با اشتیاق زیاد ثبت نام کردند و دوم اینکه با کلی منت سر مشتری و مردم تنها با پنج درصد زیر قیمت بازار سیاه خودرو بی کیفیت خود را عرضه کنند ولی با تمام این مساعل منه ایرانی مانده ام که چرا دولت و نظام که تنها پشتیبان مردم است چرا مداخله نمیکند که برای مردم و قشر ضعیف همین خودرو ساده و بی کیفیت را حداقل قیمت پایین عرضه کند که این سوال تنها یک جواب دارد که خود دولت و مسولین و نظام بیشترین سهم و سود را از این قیمت بالای خودرو سهم میبرند که دهنشان بسته شده واقعا باید تاسف خورد که ما مردم که صد قدم برای نظام جمهوری اسلامی برداشتیم واقعا فقط همین پنج درصد زیر قیمت بازار سیاه لیاقتمان است یعنی انقدر دولت در حق مردمش بی رحم است
|
Aref
|
04 اسفند 1397 08:35:19
0
0
مگه نمیگن این خودرو ها ایرانی پس چرا به قیمت دلار وابستش میکنن تو کشوری که حقوق کارگر 1 میلیون و 300 باید قیمت طوری باش که بتونه خودرو به اصطلاح ملی را حداقل سوار بشه
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس