نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20593
زمان انتشار: 07 اسفند 1397 12:47:00

مرسدس بنز S65 به پایان عمر خود نزدیک می شود

گفته می شود مرسدس بنز برای نمایشگاه خودروی ژنو 2019 ماه آینده S65 فاینال ادیشن را آماده کرده است که پایان داستان موفقیت طولانی موتور 6.0 لیتری V12 بای توربو در کلاس S سالون را به همراه خواهد داشت.
 مرسدس بنز S65 به پایان عمر خود نزدیک می شود

به گزارش مجله ماشین  به نقل از خبر خودرو/ گفته می شود مرسدس بنز برای نمایشگاه خودروی ژنو 2019 ماه آینده S65 فاینال ادیشن را آماده کرده است که پایان داستان موفقیت طولانی موتور 6.0 لیتری V12 بای توربو در کلاس S سالون را به همراه خواهد داشت.

به گزارش خبرخودرو، در واقع همچون SLC فاینال ادیشن که پایان رودستری که قبلا SLK نامیده می شد را رقم زد، پس از این مدل فاینال ادیشن نیز سدان S65 تولید نخواهد شد.
در حالی که این خبر بی شک برای طرفداران خودروهای بزرگ، ناراحت کننده است، اما خیلی غافلگیر کننده نیست. چرا که مدیر مرسدس AMG، توبیاس مورث سال گذشته دو بار در مورد بازنشستگی تدریجی نیرومحرکه های AMG هشدار داده بود. اکنون این امر در حال تحقق یافتن است و گفته شده G65 جدید مبتنی بر جدیدترین نسل کلاس G ساخته نمی شود در حالی که SL65 نیز در خط تولید این خودروساز یافت نخواهد شد.
اکنون نوبت سدان مرسدس AMG کلاس S است که موتور V12 خود را از دست بدهد و احتمالا کمی بعد نیز کانورتیبل و کوپه دو در با برند AMG از این خودرو حذف می شوند.
البته موتور V12 به طور کلی حذف نمی شود. توبیاس مورث تقریبا یک سال قبل از برنامه AMG برای ساخت این موتور برای دیگر زیربرندها خبر داده بود. در واقع، برند مایباخ می تواند این موتور افسانه ای را که در S650 یافت می شود، حفظ کند.
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس