نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20645
زمان انتشار: 15 فروردین 1398 12:14:00
همه بزرگان جهان خودروسازی زیر یک سقف گردهم آمده اند

سه اتومبیل شگفتی ساز موتورشو ژنو2019

نمایشگاه ژنو یکی از مهمترین اتفاقات خودرویی به شمار می‌رود که با قدمتی 114 ساله هر ساله میزبان تازه ترین دستاوردهای خودروسازان است. اگرچه اولین دوره این نمایشگاه در سال 1905 برقرار گردید، اما امسال که هشتاد و نهمین دوره برگزاری این نمایشگاه است بیش از نیم میلیون بازدیدکننده داشته و خودروهای شاخصی در آن رونمایی شده‌اند.
سه اتومبیل شگفتی ساز موتورشو ژنو2019

 مجله ماشین فردین محمدسور/ نمایشگاه ژنو یکی از مهمترین اتفاقات خودرویی به شمار می‌رود که با قدمتی 114 ساله هر ساله میزبان تازه ترین دستاوردهای خودروسازان  است. اگرچه اولین دوره این نمایشگاه در سال 1905 برقرار گردید، اما امسال که هشتاد و نهمین دوره برگزاری این نمایشگاه است بیش از نیم میلیون بازدیدکننده داشته و خودروهای شاخصی در آن رونمایی شده‌اند.

 

پینین‌فارینا باتیستا

دپارتمان طراحی پینین‌فارینا که سابقه همکاری با خودروسازان معتبری همچون فراری، پورشه، بوگاتی، لامبورگینی و غیره را در کارنامه خود دارد، نمایشگاه ژنو 2019 را برای معرفی قدرتمندترین خودروی جاده ای ایتالیایی انتخاب کرده است. خودرویی که به افتخار موسس این شرکت، باتیستا فارینا، پینین فارینا باتیستا نامگذاری شده است و به عنوان محصولی مستقل از این دپارتمان طراحی در بزرگترین رویداد خودرویی جهان حاضر شده است.

از مهمترین ویژگی‌های باتیستا که تولید آن تنها به 150 دستگاه محدود شده است، تمام الکتریکی بودن قوای فنی آن است. پینین فارینا با استفاده از 4 موتور الکتریکی قرار گرفته بر روی هر چرخ باتیستا، مجموعا 1874 اسب بخار قدرت را برای این خودرو مهندسی کرده است که رقم قابل توجهی به شمار می‌رود. همچنین گشتاور 2300 نیوتون متری این خودرو نیز یکی دیگر از مواردی است که شما را شگفت زده می‌کند. در مجموع این قوای فنی شتاب صفر تا صد 2 ثانیه‌ای، و شتاب صفر تا سیصد 12 ثانیه‌ای را برای باتیستا رقم زده است تا این خودروی زیبا و شیک را به قوی‌ترین خودروی جاده ای ایتالیا تبدیل کند.

در انتها ناگفته نماند که پینین‌فارینا باتیستا توانایی دست یابی به سرعت 350 کیلومتر در ساعت را دارد.

 

ایتال‌دیزاین داوینچی

دست پختی تند از دیگر دپارتمان طراحی ایتالیایی! خودروی دوم حاضر در این لیست نیز محصول یکی از استودیوهای طراحی ایتالیایی است. داوینچی نام محصولی است که این شرکت با خود به نمایشگاه ژنو آورده و قرار هم نیست تولید شود!

ایتال‌دیزاین در حالی در مفهومی زیبای خود از یک پیشرانه 8V بنزینی به حجم 4 لیتر استفاده کرده است که در اصل با ایده نصب دو موتور الکتریکی بر روی دو محور این خودرو طراحی شده بود.

در هر صورت طراحی زیبا در این خودرو حرف اول را می‌زند و درهای گالوینگ بزرگ داوینچی، از نکات جالب توجه این خودرو به شمار می‌رود.

در انتها ناگفته نماند که آرایش 2+2 صندلی‌ها، داوینچی را در کلاس گرند تورر قرار می‌دهد.

 

3 . رولزرویس فانتوم Tranquillity

رولزرویس فانتوم به خودی خود خودرویی بسیار لوکس است. با این حال این شرکت انگلیسی نسخه ای لوکس‌تر، خاص‌تر و راحت‌تر از فانتوم را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرده است. این محصول که تنها در تیراژ 25 دستگاه تولید خواهد شد، همچون ستاره‌ای در نمایشگاه می‌درخشید و بازدیدکننده‌های زیادی را به سمت خود جلب کرده بود.

عمده تغییرات این خودرو در نمای داخلی آن صورت گرفته است و استفاده از فلزات گران‌بها و فاصله بین محوری بیشتر، زیبایی و راحتی کابین این خودروی لوکس را دو چندان کرده است.

در هر صورت مجموعه این تغییرات، فانتوم را دست نیافتنی‌تر از هر زمانی کرده است و نمایشگاه ژنو فرصت خوبی برای ملاقات با این خودروی گران بها به شمار می‌رفت.

تصاویر
رولزرویس فانتوم Tranquillity ایتال‌دیزاین داوینچی
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس