نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20652
زمان انتشار: 21 فروردین 1398 12:18:00

9 نمونه از جذاب‏ترین نشان‏دهنده ‏های پشت فرمان

9 نمونه از جذاب‏ترین نشان‏دهنده ‏های پشت فرمان
مجله ماشین / مسیح فرزانه 
 
سیتروئن CX
این مدل از نمایشگرهای پشت فرمان از شکل سیلندری سود می‏برد که با حالتی چرخشی، به بخش‏هایی چون سرعت سنج و دور موتور مربوط می ‏شد. ضمن اینکه چراغ‏ های متعددی نیز پشت فرمان قرار گرفته بود که با هر وضعیت فنی و موتوری روشن می‏شدند. در مدل‏ های فیس‏لیفت شده این نمایشگرها شکلی شبیه به قطب‏نما داشتند. 
 

لامبورگینی رونتون
نمایشگرهای رونتون به‏ صورت یک LCD بوده و کابین آن شما را به یاد کاکپیت جت‏ های جنگنده می‏اندازد و سبک نشانگرهای پشت فرمان این لامبورگینی تولید محدود در زمان خود، همانند طراحی بدنه کم نظیر آن، بسیار نوآورانه و فراتر از زمان خودش بود. 

 
آستون مارتین لاگوندا
به جهت ایجاد ظاهری متفاوت برای قسمت‏های مختلف داخل کابین، آستون مارتین برای اولین‏بار از یک LCD جهت نمایشگرهای لاگوندا سود برد که درنوع خودش بسیار جذاب بود. این بخش مستطیل شکل و بزرگ، اطلاعات مربوط به دور شمار موتور، سرعت‏ سنج و میزان سوخت و. . . . شرایط کلی فنی را نشان می‏داد. 

 
فیات 500
نمایشگر این فیات کوچک از قاب دایره‏ای تشکیل می‏شد که داخلش دور شمار موتور و در وسط نمایشگر سرعت به دیجیتال میزان سرعت خودرو را نمایش می‏دهد. در سمت راست این بخش دوار، میزان سوخت توسط یک عقربه دیجیتال مشخص می‏گردد و در وسط نیز در بخش پایینی نمایشگر سرعت، کامپیوتر سفری قرار دارد. 

 
آئودی
نمایشگر مجازی آئودی ابتدا در سال 2014 و برای مدل کوپه/رودستر TT عرضه شد. این بخش دارای صفحه‏ ای یک تکه بوده که نقشه جهت‏یاب ماهواره‏ای در آن نمایش داده می‏شود و در سمت چپ و راست هم میزان سرعت و دور موتور به‏ صورت دیجیتال دایره‏ای شکل قرار دارد. اطلاعات میزان سوخت موجود در باک و دمای رادیاتور به‏ صورت آنالوگ ارائه می‏شوند.  

 
لکسس LFA
نمایشگر این سوپراسپرت 10 سیلندر به نوعی موتوردار و ترکیب دو نشانگر دیجیتال و آنالوگ است که ادوات دورشمار موتور طرحی آنالوگ داشته و شامل نشانگری می‏شود که در وسط آن به‏ صورت دیجیتال بخش‏هایی چون کامپیوتر سفری، میزان سرعت، حالت دنده و. . . نمایش داده شده و این قسمت در شرایط متفاوت جای خود را با بخش کناری به‏ صورت دیجیتالی عوض می‏کند. 

 
تسلا مدل 3
هیچ موردی در این ماشین معمولی و متعارف نبوده و همه چیز عجیب و غریب است. از جمله نمایشگر آن که یک مانیتور بزرگ بوده و از نقشه گرفته تا آپشن‏ های سیستم صوتی و شرایط فنی موتور و. . . . کلیه موارد مربوط به اتومبیل روی آن نقش می‏بندد.

 
TVR Cerbera 
در این خودروی دهه90 میلادی و سوپرکوپه شرکت TVR انگلستان بخشی از نمایشگرهای آن همانند یک ساعت دوار روی فرمان قرار گرفته، مثلاً نشانگر میزان بنزین و. . . البته این بخش زمان گرد، هنگامی قابل رؤیت است که خودرو در حال حرکت مستقیم بوده و با چرخش فرمان جهتش به هم ریخته و قابل خواندن نخواهد بود. 

 
بوگاتی ویرون
نمایشگرهای پشت فرمان بوگاتی ویرون نیز در نوع خود جذاب است و یکی از آنها سرعت و دیگری اسب‏بخار 1001 تایی آن را نشان می‏دهد. این نمایشگر دوار بوده و شکل بزرگی دارد و از میان پایه‏های فرمان قابل رؤیت است. 

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس