نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20677
زمان انتشار: 04 اردیبهشت 1398 12:38:00

بازار خودرو تنها در خدمت خودروهای داخلی است

عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران افزایش توان رقابت پذیری خودروسازان را در گرو آزاد بودن حق انتخاب و حضور برندهای خارجی در بازار داخلی دانست و با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو تنها در خدمت خودروهای داخلی است اظهار داشت...
بازار خودرو تنها در خدمت خودروهای داخلی است

به گزارش  مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران افزایش توان رقابت پذیری خودروسازان را در گرو آزاد بودن حق انتخاب و حضور برندهای خارجی در بازار داخلی دانست و با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خودرو تنها در خدمت خودروهای داخلی است اظهار داشت: در حال حاضر نباید انتظار داشت خودروسازان به افزایش توان رقابتی بیاندیشند زیرا به دلیل تعرفه بالا مصرف کنندگان با میزان درآمدی که دارند و در شرایطی که قیمت خودروهای لوکس سه برابر قیمت واقعی است قادر به انتخاب و خرید محصولی بجز شرکت های داخلی نیستند.

عماد مردانی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با انتقاد از نابرابر بودن شرایط بازار خودرو گفت: به دلیل عدم حضور شرکت های خارجی و نابرابر بودن شرایط بازار مسلما خودروسازان انگیزه ای برای ارتقاء کیفیت محصولات و افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده نخواهند داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید با گشودن درب های گمرک و کاهش تعرفه واردات زمینه را برای حضور برندهای خارجی در کشور مهیا شود همچنین دولت می تواند با الزام خودروسازان داخلی به تولید رقابتی و تهدید به آزاد شدن واردات سعی کند محصولاتی با کیفیت و رقابتی روانه بازار شود.

وی با اشاره به اینکه بازار خودرو جایی برای رقابت ندارد گفت: عدم رقابت قیمتی بین شرکت های داخلی خودروساز جفا در حق مصرف کنندگان است در این شرایط به نظر می رسد ارتقاء کیفیت، تکنولوژی، طراحی و البته قیمت مناسب از جمله مسائلی هستند که مورد بی توجهی قرار گرفته است.

این عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران جلب رضایت مشتری را اولویت مهم در هر صنعتی دانست و گفت: ارائه محصولی با کیفیت و مرقون به صرفه یکی از شیوه های مشتری مداری است با این وجود هنوز خودروهای مدل سال 1997 به بازار عرضه می شود که جای بسی سوال است.

به اعتقاد وی تحویل خودروهای پیش فروش شده یکی از مصادیق مشتری مداری است که باید در اولویت نخست شرکت های خودروساز قرار گیرد و سپس به فروش فوری روی آورند.

مردانی در پایان با تاکید بر اینکه بدون در نظر گرفتن حق انتخاب قطعا شاهد کاهش کیفیت محصولات داخلی خواهیم بود گفت: برای کیفیت بخشی به تولیدات داخل و رعایت حقوق مصرف کنندگان باید فضا برای حضور برندهای خارجی فراهم شود تا در سایه رقابتی شدن بازار شاهد توسعه محصولات داخلی با قیمت های مناسب باشیم.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس