نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20681
زمان انتشار: 07 اردیبهشت 1398 12:31:00

پرداخت کارمزد جایگاه های سوخت تا 1 ماه آینده

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت بیان می کند که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام نموده ظرف 1 ماه آینده نسبت به ترمیم کارمزد اقدام خواهد کرد و کارمزد سال های 97 و 98 پرداخت خواهد شد.
پرداخت کارمزد جایگاه های سوخت تا 1 ماه آینده

مجله ماشین /  بیژن حاج محمدرضا در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درخصوص نتایج جلسه ای که در روز 26 فروردین با حضور جایگاهداران درخصوص عدم توازن هزینه و درآمد جایگاه ها برگزار شد، گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی قول داده ظرف 1 ماه آینده نسبت به ترمیم کارمزد اقدام کند، زیرا کارمزد 97 هنوز پرداخت نشده که باید پرداخت شود و کارمزد 98 نیز باید به صورت حق العمل پرداخت شود که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام نموده ظرف 1 ماه آینده هر دو مورد پرداخت خواهد شد.


وی در خصوص زمزمه های شنیده شده در مورد دو نرخی شدن و سهمیه بندی بنزین ظرف 1 ماه آینده در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و همزمان اعلام مخالفت بسیاری از نمایندگان مجلس، گفت: نظر مجلس می تواند شایسته تر باشد. با سهمیه بندی، راه به جایی نمی بریم جز اینکه فساد را در داخل کشور بیشتر می کنیم و چرخه تکراری کوپنی و آزاد کردن بنزین در چند دهه گذشته را مجددا فراهم می آوریم.

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت افزود: ما با کوپنی کردن مخالف هستیم زیرا هدف از کوپنی کردن، تقلیل مصرف نیست بلکه هدف، افزایش قیمت است. با 50 لیتر هیچ خودرویی نمی تواند در طول ماه حرکت کند، در نتیجه همه مردم را به خرید و فروش غیر مجاز فرآورده های نفتی وادار می کنند و این خود فساد زا است.

حاج محمدرضا درخصوص پیش بینی سرانجام این امر گفت: ما فکر می کردیم که آقایان بسیاری از کارها را انجام ندهند اما انجام دادند و چند ماه بعد نیز اعلام نمودند که اشتباه کرده اند. این بار نیز یکی از این اشتباهات در جریان است و هدف آنها افزایش قیمت فرآورده است و قیمت فرآورده را زمانی می توانند افزایش دهند که یک حداقل مصرف را در نظر گیرند.

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت گفت: وسایل نقلیه 6 سیلندر سهمیه ندارند و اصولا خودروها از 2500 سی سی به بالا سهمیه ندارند و خودروهای 2500 سی سی به پایین است که از زمان آقای احمدی نژاد به آنها سهمیه تعلق می گیرد؛ لذا مجددا همان آش و همان کاسه و مصرف بی قاعده و بی رویه پیش رو است و هزار و یک فاجعه در اثر این سهمیه بندی به وجود خواهد آمد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس