نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 207
زمان انتشار: 01 اردیبهشت 1397 11:19:00

ورود رسمی مرسدس بنز X-Class به بازار استرالیا

مرسدس بنز به طور رسمی عرضه X-Class در بازار استرالیا را شروع کرد. مرسدس بنز پیکاپی که بر پایه نیسان ناوارای ژاپنی ساخته شده است و در اسپانیا تولید می شود.
نویسنده: فردین محمدسور
ورود رسمی مرسدس بنز X-Class به بازار استرالیا
مجله ماشین/  مرسدس بنز، پیکاپ جدید خود را در دو گونه دیزلی ارائه خواهد کرد؛ X 220d و X 250d. هر دو مدل از یک موتور مشترک توربو دیزلی با حجم 2.3 لیتر بهره می برند که ساخته نیسان است. در نمونه  X 250d، با وجود یک توربوی اضافه، قدرتی معادل 190 اسب بخار و 450 نیوتون متر گشتاور تولید می کند که 23 اسب بخار قدرت، و 47 نیوتون متر گشتاور بیشتری از X 220d تولید می کند.  

طبق گفته مرسدس بنز، تاکنون میزان استقبال از این خودرو زیاد بوده و در مرحله اول حدود 8 هزار نفر این خودرو را پیش خرید کرده اند. بنابراین انتظار می رود که فروش خوبی را تجربه کند.

با وجود اینکه این خودرو تماما بر پایه نیسان نواورای خوشنام شکل گرفته است، اما مرسدس بنز با افتخار با قرار دادن آرم ستاره 3 پر خود در میان جلوپنجره بزرگ این خودرو، سعی در ایجاد تمایز بین این دو خودرو کرده است. علاوه برجلو پنجره، چراغ های جلو، سپرها و رینگ ها نیز در ایجاد این تمایز نقش دارند. 

در داخل نیز، دکوراسیون جدید مرسدس بنز، با همان دریچه های کولر دایره ای شکل و صفحه نمایش تبلت مانند، به سرنشینان خوش آمد می گوید. همچنین بستگی به تیپ خودرو، امکانات لوکسی همچون کنترل اطلاعات آب و هوا، کروز کنترل، سنسور نور و باران برای روشن شدن اتوماتیک چراغ ها و برف پاک کن ها، صندلی های با روکش چرم، رادیو دیجیتالی و رینگ های با سایز بزرگتر دردسترس خواهد بود. 
همچنین در نمونه های دارای سیستم تمام چرخ متحرک، به صورت استاندارد به همراه قفل دیفرانسیل عرضه خواهد شد تا در مناطق آفرودی مکمل همدیگر باشند.
مرسدس بنز تا اواخر امسال یک نسخه V6 را نیز به مدل های این خودرو اضافه خواهد کرد. این نسخه V6 توربو دیزلی با حجم 3 لیتر و قدرت و گشتاور به ترتیب 258 اسب بخار و 550 نیوتون متر، تنها با یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک قابل عرضه خواهد بود.
نکته جالب توجه این است که با توجه به همکاری این دو شرکت، احتمال عرضه نیسان ناوارا با همین موتور نیز وجود دارد. 
همچنین ناگفته نماند که قیمت پایه و دیفراسیل عقب مرسدس X Class از 45.500 دلار شروع می شود و در کامل ترین نسخه قیمت آن به 64.500 دلار می رسد. 
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس