نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20712
زمان انتشار: 23 اردیبهشت 1398 10:55:00

تجدید حیات مرسدس بنز 230E مدل1976

اتومبیلی که مشاهده می‏ فرمایید یک مرسدس ‏بنز 230E مدل 1976 بوده که مورد بازسازی قرار گرفته است. این مدل با اتاقW123 برای اولین بار درسال 1976 معرفی شد.
تجدید حیات مرسدس بنز 230E مدل1976

مجله ماشین -  فریدون رسولی زنوز /  اتومبیلی که مشاهده می ‏فرمایید یک مرسدس‏ بنز 230E مدل 1976 بوده که مورد بازسازی قرار گرفته است. این مدل با اتاقW123 برای اولین بار درسال 1976 معرفی شد. 

اولین روزی که این مرسدس بنز را دیدم در وضعیت نامناسبی قرار داشت، به طوری که بعضی از قسمت‏ های بدنه دچار پوسیدگی شده بود و همچنین به علت قرار گرفتن بلند مدت خودرو زیر نور خورشید، جلو داشبورد آن به شدت آسیب دیده بود. خوشبختانه ازنظرموتور، گیربکس مشکل خاصی وجود نداشت اما به طور کلی در نگاه اول وضعیت خودرو خوب نبود . بلافاصله پس از خرید آن مشغول کار شدم. در مرحله اول تمام لوازم جانبی (چراغ‏ها، زه‏ها و. . .) را باز کردم سپس به کمک یکی از دوستانم که صافکار بود شروع به تعمیر قسمت‏های پوسیده بدنه و به‏ خصوص گلگیرهای جلو و عقب کردیم. پس از آماده شدن بدنه اقدام به زیرسازی جهت نقاشی کردیم و به دلیل حساسیت بالای کار، رنگ‏آمیزی خودرو، مدت سه هفته به طول انجامید.
پس از رنگ ‏آمیزی بدنه، سراغ قسمت‏ های داخلی رفته و از آنجایی که جلو داشبورد قدیمی فاقد قطعات چوبی تزئینی بود، تصمیم گرفتم تا شخصا آنها را بسازم. پس از تحقیق روی نوع و طرح چوب آن از اینترنت چوب مورد نظر راپیدا کردم که یک نوع چوب آفریقایی بود.  
پس از ساخت و رنگ‏ آمیزی قطعات چوبی، آنها را روی جلو داشبورد نصب کرده و روکش‏های صندلی هم به علت فرسودگی بیش از حد تعویض شدند. جای شکرش باقی بود که بیشتر لوازم برقی آن از جمله نشانگرها، چراغ‏ها و حتی شیشه گرمکن عقب سالم مانده و کار می‏کردند. در بخش موتور و گیربکس هم دیسک و صفحه آن تعویض شد چون فنر‏های ضربه‏ گیر آن به اصطلاح دچار خستگی شده بودند و خودرو در شروع حرکت دچار لرزش می‏شد. 
کاسه چراغ ‏های جلو هم که به علت گذر زمان کدر شده بودند، دوباره آب ‏کاری شدند تا چراغ‏ های جلو با همان درخشش روز اول خود نمایی کنند. به همین ترتیب پس از نصب زه‏های دور بدنه سرانجام نوبت به نشان ستاره سه پر مرسدس بنز رسید که روی جلو پنجره سوار شود. بعد از گذشت سه ماه و صرف هزینه ‏ای بالغ بر 2 میلیون 300 هزار تومان، خودرو جان تازه‏ای گرفت که در تصویر مشخص است.
 
تصاویر
قبل بازسازی قبل بازسازی قبل بازسازی بعد از باز سازی بعد از باز سازی بعد از باز سازی
نظرات بینندگان
|
هادی
|
24 اردیبهشت 1398 15:12:11
2
0
سلام بنده یک مرسدس sl 500 دارم قصد بازسازی آن را دارم. جهت بازسازی میخواستم از شما کمک بگیرم لطفا راهنمایی کنید
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس