نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20736
زمان انتشار: 04 خرداد 1398 10:41:00

مرسدس در کانسپت جدید خود بر ویژگی های ایمنی متمایزی تمرکز کرده است

مرسدس بنز با ادامه یک سنت چند دهه ای، از جدیدترین خودروی ایمنی تجربی (Experimental Safety Vehicle) خود رونمایی کرده است.
مرسدس در کانسپت جدید خود بر ویژگی های ایمنی متمایزی تمرکز کرده است

مجله ماشین به نقل از  خبرخودرو: مرسدس بنز با ادامه یک سنت چند دهه ای، از جدیدترین خودروی ایمنی تجربی (Experimental Safety Vehicle) خود رونمایی کرده است.


به گزارش خبرخودرو، این خودرو یک کانسپت است که بر ایده های ایمنی تمرکز دارد که متخصصان، محققان و مهندسان این خودروساز اکنون روی آن کار می کنند. در حالی که برخی از این ویژگی ها اکنون آماده عرضه هستند، برخی از آن ها مربوط به آینده به نظر می رسند.

این ESV که مبتنی بر جدیدترین مرسدس بنز GLE است از نیرومحرکه هیبریدی شارژی بهره می برد و قابلیت هدایت خودران در موقعیت های مختلفی را دارد. این خودروساز در ژوئن سال جاری این خودرو را در کنوانسیون ESV در آیندهوون به نمایش در می آورد و پس از آن شاهد رونمایی عمومی آن در نماشگاه خودروی فرانکفورت در سپتامبر 2019 خواهیم بود. این خودروساز اعلام کرده که این کانسپت نمایی از "چیزی که در راه است" و "افق و نتیجه مذاکرات عمومی" در مورد ایمنی خودروها است.

برخی ویژگی های ایمنی اصلی در ESV مربوط به عملکردهای نیمه خودران است. به عنوان مثال، زمانی که این شاسی بلند شارژی در حالت خودران حرکت می کند، فرمان و پدال های آن جمع می شوند تا در صورت تصادف، میزان آسیب به سرنشین کاهش یابد. این امر به محل نصب جدیدی برای کمربندهای ایمنی و کیسه های هوا نیاز دارد که اکنون به ترتیب در صندلی ها و داشبورد نصب شده اند. یک نمونه دیگر، سیستم ارتباطی اشتراکی است که دیگر کاربران جاده را در مورد موانع بالقوه در جاده پیش رو آگاه می سازد.

مرسدس در کانسپت جدید خود بر ویژگی های ایمنی متمایزی تمرکز کرده است

مرسدس در زمینه ایمنی سرنشین نیز تکنولوژی Pre-Safe Child را معرفی کرده که که با استفاده از کمربند کششی پیشگیرانه و عناصر محافظتی کناری، در زمان بروز تصادف از تاثیرات فشار روی کودک می کاهد. این سیستم هم چنین نصب صندلی کودک و علائم حیاتی کودک را کنترل می کند.

یک ویژگی بسیار جذاب دیگر در این خودرو به سکل یک ربات کوچک است که پس از تصادف به طور خودکار از پشت خودرو خارج شده و به عنوان یک مثلث هشدار عمل می کند. هم چنین هشداردهی مازادی توسط مثلثی که از سقف خودرو بیرون می آید انجام می شود و شیشه های عقب خودرو نیز همچون سطوح ارتباطی عمل می کنند.


 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس