نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20757
زمان انتشار: 11 خرداد 1398 12:11:00
افزایش نرخ کرایه تاکسی بیش از۲۰ درصد خلاف است

شماره پلاک تاکسی متخلف را به 1888 گزارش دهید

مشاور پارلمانی شهردار تهران، با تاکید بر اینکه براساس پیگیری شهرداری، تخلف تاکسی‌ها در افزایش بیش از ۲۰ درصد نرخ کرایه عمومیت ندارد از مردم خواست تا در صورت مشاهده این نوع افزایش، مورد را به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی یا تعزیرات حکومتی گزارش دهند.
شماره پلاک تاکسی متخلف را به 1888 گزارش دهید

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، مشاور پارلمانی شهردار تهران، با تاکید بر اینکه براساس پیگیری شهرداری، تخلف تاکسی‌ها در افزایش بیش از ۲۰ درصد نرخ کرایه عمومیت ندارد از مردم خواست تا در صورت مشاهده این نوع افزایش، مورد را به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی یا تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

داریوش قنبری در مورد اظهارنظر رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران مبنی بر اینکه شهرداری با افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها بیش از 20 درصد تخلف کرده و شهردار هم نامه شورای شهر در این مورد را به معاونتی که تخلف کرده، ارجاع داده است، گفت: شهرداری نرخ کرایه تاکسی‌ها را براساس مصوبه شورای شهر افزایش داده است و چنانچه برخی تاکسیرانان بر خلاف مقررات و ضوابط عمل کرده‌اند قابل برخورد است، چرا که مجوزی برای افزایش نرخ کرایه تاکسی بیش از 20 درصد نداشته‌اند.


افزایش نرخ کرایه تاکسی بیش از 20 درصد خلاف قانون است


مشاور پارلمانی شهردار تهران، ادامه داد: مواردی مشاهده شده که برخی تاکسی‌ها نرخ کرایه تاکسی را تا دو برابر هم افزایش داده‌اند که با قانون همخوانی ندارد، اما این موضوع عمومیت ندارد و تنها برخی رانندگان تاکسی تخلف کرده و به طور خودسرانه مبالغ بیشتری را مطالبه کرده‌اند.


وی تصریح کرد: مردم باید در صورت مشاهده تاکسی‌هایی که بیش از 20 درصد نرخ کرایه را افزایش داده‌اند، مورد را به مراجع قانونی مربوطه از جمله سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی یا تعزیرات حکومتی گزارش دهند تا با رانندگان متخلف به طور جدی برخورد شود.


مردم در مورد رعایت حقوق خود در حوزه شهری حساس باشند


قنبری خاطرنشان کرد: اگر مردم در مورد حقوقی که در حوزه شهری دارند، حساس باشند و بروز هر گونه تخلف را از طریق مجاری قانونی پیگیری کنند، به طور قطع می‌توان از این گونه اقدامات خلاف قانون ممانعت به عمل آورد.


مشاور پارلمانی شهردار تهران، تاکید کرد: شهرداری تهران این موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسید که انجام این گونه اقدامات خلاف قانون عمومیت ندارد و تنها برخی رانندگان در این زمینه مرتکب تخلف شده‌اند.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس