نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20769
زمان انتشار: 19 خرداد 1398 10:30:00

جو روانی در گرانی خودرو موثر است

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که حضور دلالان و افزایش نرخ ارز و قطعات و مواد اولیه در افزایش قیمت خودرو موثر است اما دلیل اصلی گرانی، جو روانی است.
جو روانی در گرانی خودرو موثر است

 به گزارش مجله ماشین  خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که حضور دلالان و افزایش نرخ ارز و قطعات و مواد اولیه در افزایش قیمت خودرو موثر است اما دلیل اصلی گرانی، جو روانی است.

 
ولی داداشی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درخصوص دلایل گرانی خودرو اظهار داشت: یکی از دلایل مهم گرانی خودرو جو روانی است که موفق به مدیریت آن نشده ایم. درواقع بیشتر معضلات اقتصادی کشور مرتبط با جو روانی است.
 
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی افزود: بدیهی است که قیمت خودرو با ارز کنترل می شود و وقتی نرخ ارز بالا می رود و اقلام وارداتی و مواد اولیه و قطعات با افزایش قیمت مواجه می شوند این مساله در افزایش قیمت خودرو موثر است، اما قیمت ارز نیز با جو روانی روبرو است و در تمام این گرانی ها اگر مدیریت بهتر بود افزایش قیمت ها منطقی و غیر نجومی می بود.
 
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی افزود: دلالان امروز در بازار تاثیر گذار هستند و به تعیین نرخ می پردازند و موجب گرانی در بازارهایی مانند خودرو می شوند، اما اقتصاد ما اقتصادی رها شده است.
 
داداشی درخصوص خودروهای ناقص کف کارخانجات و شائبه احتکار در خودروسازی ها گفت: ما به چشم خود مساله احتکار را ندیده ایم، این وظیفه سازمان های نظارتی است که این مساله را بررسی و موضوع را مشخص کنند.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس