نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21018
زمان انتشار: 17 شهریور 1398 11:52:00

تمایل بازار خودرو به خودروهای چینی مقرون به صرفه!!!

شرایط فعلی بازار خودرو به گونه ای است که پیش بینی را سخت و گاهی غیر ممکن می سازد.
تمایل بازار خودرو به خودروهای چینی مقرون به صرفه!!!

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، شرایط فعلی بازار خودرو به گونه ای است که پیش بینی را سخت و گاهی غیر ممکن می سازد.


در شرایط فعلی برای تحلیل قیمت خودرو باید گفت قیمت ارز نیمایی در تلاش است تا به قیمت ارز آزاد نزدیک شود و شاید این امر سبب گرانی قیمت ها شود. چنانچه قیمت ارز نیمایی که حدود 8000 تومان بود به محدوده ارز آزاد همان 11000 تومان خواهد رسید. با این حساب قیمت خودرو باید در حدود 35 درصد رشد نماید که در شرایط فعلی ثابت است اما در آینده افزایش می یابد و خودروسازان تحت فشار هستند و چاره ایی دیگر ندارند.

اما آنچه مسلم است در شرایط فعلی که قیمت ها رشد چشمگیر داشته اکثر خریداران به دنبال شرایط اقساطی هستند چرا که با توجه به شرایط تورمی باور دارند که مبلغ پرداخت اقساط سالهای اینده با توجه به تورم نسبت به اقساط موجود به لحاظ ارزشی کاهش می یابد.

از سوی دیگر دغدغه اصلی خریداران بجز مساله شرایط فروش ، خدمات پس از فروش و تامیین قطعه می باشد که این روزها برای اکثر نمایندگی ها که واردات خودرو قطع شده سخت است. اما هنوز برخی خودروسازان که تولید دارند سعی در تامیین مناسب قطعه یدکی در شرایط فعلی دارند که همین امر باعث شده بسیاری از خریداران خودروهای وارداتی توجه خود را به سمت چینی های مونتاژی چون چری که در ایران دارای جوینت ونچر هست و یا جک به علت شرایط خوب فروش و تامین قطعات سوق دهند.

از سوی دیگر باید توجه داشت که با توجه به تورم موجود و افزایش هزینه های گوناگون ، هزینه های مازادی نیز بر خودروسازان تحمیل می شود که در نهایت بر قیمت تاثیر می گذارد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس