نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21069
زمان انتشار: 09 مهر 1398 11:21:00

میزان سوختگیری با کارت جایگاه‌ها کاهش می‌یابد

وزیر نفت گفت: باهدف تشویق مردم به استفاده از کارت هوشمند شخصی، مقدار سوخت گیری با کارت جایگاه‌ها کاهش می‌یابد.
میزان سوختگیری با کارت جایگاه‌ها کاهش می‌یابد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، وزیر نفت گفت: باهدف تشویق مردم به استفاده از کارت هوشمند شخصی، مقدار سوخت گیری با کارت جایگاه‌ها کاهش می‌یابد.

بیژن زنگنه در پاسخ به این سؤال که چه تمهیداتی برای استفاده بیشتر مردم از کارت هوشمند سوخت اندیشیده شده است، گفت: کاهش مقدار سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌ها کاری است که باید در این زمینه انجام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاهداران به چه مقدار می‌رسد؟ گفت: ۱۵ تا ۲۰ لیتر خواهد بود که به‌زودی در جایگاه‌ها اجرایی می‌شود. البته تاکید می‌کنم این موضوع به معنای سهمیه‌بندی نیست و هر فردی با کارت شخصی خود می‌تواند به هر مقدار که می‌خواهد سوخت دریافت کند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه کمتر از سه تا چهار درصد خودرو‌ها که شامل کمتر از یک میلیون نفر می‌شوند، کارت سوخت در اختیار ندارند، تصریح کرد: تقریبا برای همه خودرو‌های کلانشهر‌ها کارت سوخت صادر شده و کارت هوشمند سوخت برخی افراد در باجه‌های پست مانده است که باید آن را دریافت کنند. سامانه‌ای هم در این زمینه ایجاد شده تا با مراجعه به آن متوجه شوند کارتشان در کدام باجه پست است.

زنگنه افزود: روزانه تقریبا ۳۵ هزار کارت جدید برای کسانی که کارت سوخت خود را دریافت نکردند، صادر می‌شود و همه صاحبان خودرو تا پایان مهر کارت هوشمند سوخت خواهند داشت، اما باید از آن استفاده کنند.

وزیر نفت در پاسخ به اینکه کیفیت بنزین عرضه شده در تهران را چطور ارزیابی می‌کنید؟ تصریح کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و همچنین سازمان ملی استاندارد، طی توضیحاتی کیفیت این بنزین عرضه شده را تائید کرده‌اند.


OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس