نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21075
زمان انتشار: 10 مهر 1398 11:56:00

پورشه دو مدل مخصوص ساخته شده برای یک شاهزاده عربی را به نمایش درآورد

959 یکی از مدل های همواره محبوب پورشه بوده است.
پورشه دو مدل مخصوص ساخته شده برای یک شاهزاده عربی را به نمایش درآورد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، این خودرو در دوره ای ساخته شد که خودروهای اسپرت، خشن، تکامل نیافته و برخی اوقات حتی قدرتمندتر از حد نیاز بودند. 595 تواین توربوشارژ یکی از قدرتمندترین خودروهای تولیدی در اواخر دهه 1980 بوده و با بیشینه سرعت 317 کیلومتر بر ساعت به سریع ترین خودروی دنیا تبدیل شده بود. اما این امر به سال 1986 مربوط می شود.


در حالی که نسخه های اصلاح شده محدودی از 959 از جمله 959S لیمیتد با قدرت بیش تر 508 اسب بخار و خودروی رالی پاریس- داکار وجود داشتند، هیچ یک از این مدل ها برای برخی مشتریان به اندازه کافی خاص نبوده اند. در اواخر دهه 1980 پورشه سخت در تلاش بود تا بخش سفارشات ویژه Exclusive Manufaktur خود را ثبت کند یک شیخ عرب ماموریتی غیرمعمول به این بخش داد. وی برای کلکسیون خود هفت 959 با رنگ های ویژه را سفارش داد.

پورشه Exclusive هفت دستگاه 959 با رنگ های مخصوص را برای این شاهزاده عرب ساخت که هر یک یادآور اسطوره ای منحصر به فرد بوده و طرح رنگ های شخصیت آن ها در کابین خودرو نیز به کار رفته بود.

موزه پورشه از صفحه فیس بوک رسمی خود استفاده کرده تا دو نمونه از این هفت مدل خاص را به نمایش درآورد. این مدل ها بسیار متفاوت از 595هایی هستند که تاکنون دیده شده اند. مدل اول یک خودروی قرمز رنگ با تودوزی قرمز هماهنگ و عناصری منحصر به فرد در کابین از جمله حرف پورشه روی فرمان، تزئین خاص اهرم دنده، و تزئینات چوبی روی داشبورد است. مدل ویژه دیگر این خودرو رنگ بدنه طلایی تیره داشته و کابین هماهنگ با رنگ بدنه و حتی لوله اگزوز طلایی دارد. البته این خودروها در تصاویر منتشر شده از پورشه به طور واضح دیده نمی شوند. 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس