نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21092
زمان انتشار: 14 مهر 1398 13:37:00

مزدا نسخه ای مسابقه ای برای هاچ بک 3 معرفی کرد

مزدا سرانجام موتوری توربو، بدنه ای تهاجمی تر و سیستم تعلیق آماده پیست را به هاچ بک 3 افزوده است اما آن را برای مسابقات TCR ارائه می دهد.
مزدا نسخه ای مسابقه ای برای هاچ بک 3 معرفی کرد

به گزارش مجله ماشین به نقل از خبر خودرو / مزدا سرانجام موتوری توربو، بدنه ای تهاجمی تر و سیستم تعلیق آماده پیست را به هاچ بک 3 افزوده است اما آن را برای مسابقات TCR ارائه می دهد.

در واقع، جدیدترین مزدا 3 نسخه ای مسابقه ای برای سری مسابقات TCR دارد و در نتیجه، این هاچ بک کوچک مزدا می تواند با نسخه های مسابقه ای هیوندای i30، آئودی RS3، هوندا سیویک تیپ R، رنو مگان، پژو 308، فولکس واگن گلف و آلفا رومئو جیولیتا رقابت کند.

قوانین TCR تولیدکنندگان را مجبور کرده تا موتور تولیدی 2.0 لیتری چهار سیلندر بنزینی با قدرت حدود 260 کیلووات را در این خودروها تعبیه کنند. نیروی این موتور از طریق گیربکس ترتیبی یا دو کلاجه شش سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود.

مزدا نسخه ای مسابقه ای برای هاچ بک 3 معرفی کرد

مزدا موتور 2.0 لیتری توربوشارژ در خط تولید خود ندارد. اگرچه موتور اسکای اکتیو X بنزینی جدید این برند ظرفیت 2.0 لیتر خواهد داشت اما توربوشارژ و سوپرشارژ خواهد بود و در عین حال مدل های 6، CX-5 و CX-9 همگی از موتور 2.5 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر بنزینی در نسخه های ممتاز خود بهره می برند.

با توجه به این امر، مشخص نیست که مزدا موتور 2.0 لیتری 3 TCR را از کجا تامین کرده است. این خودروساز تایید نکرده که این موتور را چگونه تامین کرده اما اعلام کرده که این خودرو توسط Long Road Racing ساخته شده که خودروی MX-5 Cup را نیز می سازد.

گزارشات قبلی حاکی از آن بود که مزدا 3 ممتاز از نسخه ای از موتور 2.5 لیتری مذکور بهره خواهد برد.


 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس