نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21095
زمان انتشار: 16 مهر 1398 10:15:00

سوخت گیری با کارت جایگاه به ۲۰ لیتر کاهش یافت

براساس اعلام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، از ساعت صفر بامداد امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر، میزان هربار سوخت‌گیری جایگاه‌داران با کارت سوخت ۲۰ لیتر خواهد بود.
سوخت گیری با کارت جایگاه به ۲۰ لیتر کاهش یافت

مجله ماشین / 

اعمال محدودیت بیشتر در لیتراژ کارت سوخت آزاد جایگاه ها

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه شماره نه خود اعلام کرد: از امروز (۱۶/ ۹۸/۷ ) میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از ۳۰ لیتر به ۲۰ لیتر کاهش یافته است.

بدینوسیله به هموطنان عزیز تأکید می گردد جهت سهولت در سوختگیری از کارت سوخت شخصی استفاده نمایند. یادآوری می شود میزان لیتراژ در هر بار سوختگیری با کارت سوخت شخصی خودروها همان ۶۰ لیتر است .

ضمناً چنانچه به هر دلیلی مراجعان محترم کارت سوخت به همراه نداشته باشند در کلیه جایگاه ها کارت سوخت آزاد موجود است . همچنین به منظور رفاه حال هموطنان، درخواست می شود در زمان مسافرت، کارت سوخت شخصی خود را به همراه داشته باشند.

 

 تغییری در سهمیه کارت سوخت افراد رخ نمی‌ دهد

  به‌گفته‌ی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، مجلس هنوز تصمیمی برای تغییر وضعیت یارانه‌ها نگرفته است. وی اعلام کرد بررسی‌ها در این زمینه تا زمان رسیدگی به بودجه سال آینده ادامه خواهند داشت. وی در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر اینکه درباره‌ی سهمیه‌ بندی سوخت نیز مباحثی مطرح شده است یا خیر، گفت: خیر، یکی از راه‌ها این است سهمیه‌ هایی که به مردم درزمینه‌ی سوخت داده می‌شود، به‌اندازه‌ای باشد که اکنون هست؛ یعنی نرخ آن همین حدود باشد. یکی از موضوعاتی که در اصلاح ساختار بودجه رهبر معظم انقلاب دستور داده بودند که درباره‌اش بحث شود، اصلاح قیمت حامل‌ های انرژی است؛ اما هنوز تصمیم قاطعی که اعلام شود، کسب نشده است و اگر تصمیم گرفته شود، اعلام می‌ کنیم.

 

 مردم به سوخت‌گیری با کارت اختصاصی خود توجه نمی‌کنند

   عطاپور، عضو هیئت‌مدیره‌ی اتحادیه‌ی جایگاه‌داران سوخت، اعلام کرد در‌حال‌حاضر جایگاه‌ها در حال سرویس‌ دهی به مردم هستند. وی با اشاره به ایجاد مشکلاتی با اجرای طرح الزام استفاده از کارت سوخت اظهار کرد:در‌حال‌ حاضر، برای مردم چندان تفاوتی ندارد که از کارت سوخت جایگاه‌ها یا کارت سوخت شخصی خودشان استفاده کنند. بنده نمی‌دانم اکنون با اجرای این طرح چه چیزی در حال آزمایش است و باید بررسی شود که اجرای این طرح با روش درستی پیش رفته یا خیر. در‌حال‌حاضر، در جایگاه‌ها نشانی از استقبال افراد از این طرح دیده نمی‌شود و برای اجرای این طرح، لازم است از روش‌های درستی استفاده شود. به‌طور مثال، می‌توان برای استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران مبلغی در نظر گرفت که به‌اعتقاد من در این صورت این طرح به‌درستی اجرایی می‌شود.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس