نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21109
زمان انتشار: 23 مهر 1398 11:54:00

پورشه ماکان توربوی برقی قدرتی تا 700 اسب بخار خواهد داشت

پس از رونمایی تایکان جدید همه می دانند که ماکان تمام برقی در راه است و پورشه این امر را در رسانه ها تایید کرده است.
پورشه ماکان توربوی برقی قدرتی تا 700 اسب بخار خواهد داشت

به گزارش مجله ماشین به نقل از خبر خودرو /  پس از رونمایی تایکان جدید همه می دانند که ماکان تمام برقی در راه است و پورشه این امر را در رسانه ها تایید کرده است.


به گزارش خبرخودرو، چیزی که همه نمی دانند، چگونگی ساخت ماکان و میزان شتاب نسخه برقی از این شاسی بلند است.

به گفته Julian Baumann، مدیر شاسی بلندهای پورشه، این خودروی تمام برقی جدید در کنار ماکان های موتور احتراقی به فروش می رود تا پاسخ گوی همه مشتریان شاسی بلندها باشد. و پورشه با این امر موافق است چرا که به گفته Baumann، برخی مشتریانی هنوز برای خودروهای برقی آماده نیستند.

اما در نهایت، ماکان برقی کاملا متفاوت از همتای خود خواهد بود. در واقع، این خودرو از پلتفرم تایکان بهره می برد که تنها برای استفاده در یک شاسی بلند کمی اصلاح شده است. بر أساس این خبر، ماکان برقی از پلتفرم PPE جدید فولکس واگن بهره می برد که نسخه ای توسعه یافته از پلتفرم J1 تایکان است.

با توجه به این امر، چالش های ساخت ماکان برقی شبیه به مشکلات پیش روی تایکان هستند. این چالش ها شامل ایرودینامیک، وزن باطری و هر چیزی است که یک خودروی برقی نیاز دارد. اما Baumann اظهار داشت ماکان برقی علیرغم پلتفرم کاملا متفاوت خود DNA مدل قبلی را حفظ می کند و در نتیجه، اسپرت ترین مدل در کلاس خود باقی می ماند.

هم چنین Baumann اظهار داشت قدرتمندترین نسخه از ماکان 2020 که توربو و توربو S نامیده می شود قدرتی در حدود 700 اسب بخار و گشتاور 1017 نیوتون متر خواهد داشت.


 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس