نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21401
زمان انتشار: 01 اسفند 1398 11:19:00

تولید آلفا رومئو جیولیتا پایان می یابد

تولید آلفا رومئو جیولیتا به زودی به پایان خواهد رسید.
تولید آلفا رومئو جیولیتا پایان می یابد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، گفته می شود تولید ارزان ترین و کوچک ترین مدل در خط تولید آلفا رومئو در سال جاری به پایان خواهد رسید.


گمان می رود قبل از توقف کامل تولید در پایان سال جاری، تولید در کارخانه Cassino این خودروساز در ابتدا از 70 دستگاه در هر روز به 40 دستگاه کاهش یابد.

در خط مونتاژ Cassino به جای این خودرو شاسی بلند جدید مازراتی تولید خواهد شد که پلتفرم Giorgio مشترک با آلفا رومئو جیولیا و استلویو داشته و در جایگاهی پایین تر از مازراتی لوانته قرار می گیرد.

فیات کرایسلر اتومبیل اولین بار در سال 2017 اعلام کرد که جیولیتا و هاچ بک میتو جایگزین نخواهند شد.

بنابراین با حذف این مدل ها، تنها خودروهایی که در خط تولید این برند باقی می مانند شامل جیولیا، استلویو و د. شاسی بلند کوچک تر خواهند بود.
 

در میان این مدل ها یک GTV، 8C و کراس اوور بزرگ نیز قرار خواهد داشت.

ادغام با پژو سیتروئن از نظر تئوری، دسترسی به پلتفرم های جدیدتری برای خودروها و کراس اوورهای کامپکت را برای فیات کرایسلر فراهم می سازد اگرچه ممکن است آلفا رومئو تمرکز روی کراس اوورهای کوچک و سودده را انتخاب کند.

بر اساس برنامه پنج ساله اخیر آلفا رومئو، این خودروساز تولید شاسی بلند کلاس C خود یعنی Tonale را در 2021 آغاز کرده و سپس در سال 2022 شاسی بلند کلاس B خود را خواهد ساخت.

Tonale دارای نسخه ای هیبریدی شارژی خواهد بود در حالی که شاسی بلند کوچک تر این برند به عنوان مدلی باطری –برقی موجود خواهد بود.

جیولیتا که اولین بار در سال 2011 به عنوان جایگزین 147 معرفی شد پس از حذف میتو در سال گذشته، به مدل پایه آلفا رومئو تبدیل شد.

این خودرو در دوره تولید خود فیس لیفت های اندکی داشته است. اما فروش این خودرو در سال گذشته با کاهش مواجه شد. جیولیتا پس از سال ها فروش نسبتا ثابت، در سال 2019 تنها 15690 دستگاه فروش داشت. جیولیتا در سال اول فروش خود یعنی 2011 در اروپا 78911 دستگاه فروش داشت.


 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس