نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21617
زمان انتشار: 10 خرداد 1399 11:45:00

افراد مشکوک به کرونا از حمل و نقل عمومی استفاده نکنند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به افزایش هزینه‌های اتوبوسرانی در دوران کرونا، گفت: لازم است دولت در کنار ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی مقداری به ما کمک کند.
افراد مشکوک به کرونا از حمل و نقل عمومی استفاده نکنند

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به افزایش هزینه‌های اتوبوسرانی در دوران کرونا، گفت: لازم است دولت در کنار ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی مقداری به ما کمک کند.محمود ترفع گفت: واحد اتوبوسرانی تهران با رعایت کامل دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر تمام اتوبوس‌های شهری تهران قبل از فعالیت روزانه ضدعفونی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به بازگشایی اصناف از هفته آینده، اظهار داشت: فعالیت همه اصناف و مردم در حالت عادی باعث می‌شود تا تقاضا برای استفاده از حمل و نقل عمومی بیشتر شود.

وی ادامه داد: حجم متقاضیان حمل و نقل عمومی در تهران در اردیبهشت ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

محمود ترفع اضافه کرد: در ساعات پیک رفت و آمد در تهران، مردم به حمل و نقل عمومی و به ویژه خطوط تندرو اقبال بیشتری نشان می‌دهند.

وی تاکید داشت: از کسانی که علائم مشکوک به کرونا دارند، خواهش می‌کنیم که از حمل و نقل عمومی استفاده نکنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: هر شخص با استفاده ماسک علاوه بر خودش در حفظ سلامت جامعه تاثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به این که اتوبوسرانی تهران بیش از ۵ هزار ایستگاه در سطح شهر دارد، توضیح داد: به دلیل ازدیاد ایستگاه‌های اتوبوسرانی ما نمی‌توانیم برای تمام مناطق مامور بهداشتی استخدام کنیم.

محمود ترفع تصریح کرد: ما پایانه‌ها و ایستگاه‌های پُر مسافر را شناسایی کردیم و تعدادی از عوامل اتوبوسرانی را موظف کردیم تا به افرادی که موازین بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر دهند.

وی با بیان این که مردم همیشه دوست دارند زودتر به مقصد برسند، خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی اصناف اکثر مردم تلاش می‌کنند تا به ارزان‌ترین روش، کوتاه‌ترین مسیر را انتخاب کنند و برای این امر باید از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی، توضیح داد: در حال حاضر با استفاده از دستگاه‌های جدید اتوبوس‌های تندرو را در انتها و ابتدای مسیر ضدعفونی می‌کنیم.

وی با بیان این که حمل و نقل عمومی تعداد زیادی از سفر‌های خودش را از دست داده است، عنوان کرد: در عین کم شدن مسافر در چند ماه اخیر هزینه‌های ما همچنان پابرجاست.

محمود ترفع ادامه داد: هزینه‌های ناشی از ضدعفونی و تهیه اقلام بهداشتی به هزینه‌های جاری اتوبوسرانی اضافه شده است.

وی تاکید داشت: لازم است دولت در کنار ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی مقداری به ما کمک کند.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس