نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21692
زمان انتشار: 27 خرداد 1399 13:54:00

اتوبوس های تهران حداکثر تا 6 سال دیگر دوام می آورد!!

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس تهران با اعلام اینکه در حال حاضر 62 درصد از ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده است، گفت: در صورت ادامه روند موجود و عدم نوسازی ناوگان، اتوبوس های تهران حداکثر تا 6 سال دیگر دوام می آورند و تا آن زمان 100 درصد آنها به سن فرسودگی رسیده و از رده خارج می شوند.
اتوبوس های تهران حداکثر تا 6 سال دیگر دوام می آورد!!

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس تهران با اعلام اینکه در حال حاضر 62 درصد از ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده است، گفت: در صورت ادامه روند موجود و عدم نوسازی ناوگان، اتوبوس های تهران حداکثر تا 6 سال دیگر دوام می آورند و تا آن زمان 100 درصد آنها به سن فرسودگی رسیده و از رده خارج می شوند.


محمود ترفع با تاکید بر اینکه بازسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت منوط به تامین بودجه و پرداخت منابع مالی مورد نیاز است، افزود: اگر منابع و قطعات تامین شود، آمادگی کامل داریم تا با تمام توان نسبت به بازسازی اتوبوس های فرسوده اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه بازسازی اتوبوس های مستهلک، یک راهکار موقت برای برون رفت از چالش موجود است و راه حل نهایی برای خروج از این بحران نوسازی ناوگان است، اظهار کرد: بر اساس ماده 8 قانون هوای پاک، میانگین سن اتوبوس های دیزل 10 سال و اتوبوس های گازسوز 12 سال است در صورتی که در حال حاضر متوسط عمر ناوگان اتوبوسرانی تهران از سن فرسودگی فراتر رفته و ۱۲/۴ سال است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام این که در حال حاضر 5786 دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی تهران وجود دارد که از این تعداد 3585 یعنی 62 درصد به سن فرسودگی رسیده اند و باید از رده خارج شوند، خاطر نشان کرد: از سال 89 تا کنون، یعنی در ده سال گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس نیز از سوی دولت به پایتخت تحویل نشده است.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس