نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21706
زمان انتشار: 03 تیر 1399 10:54:00
تداوم نظارت بر جایگاه‌های سوخت برای مقابله با کرونا

آیا پروتکل‌های بهداشتی جهت مقابله با شیوع کرونا رعایت میشود؟

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ادامه نظارت‌های این شرکت بر جایگاه‌های سوخت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا خبر داد.
آیا پروتکل‌های بهداشتی جهت مقابله با شیوع کرونا رعایت میشود؟

 به گزراش مجله ماشین به نقل از ایرنا / پمپ‌ بنزین‌ها به دلیل تردد زیاد افراد و مراجعات مکرر یکی از مراکز انتقال و گسترش کرونا به شمار می‌آیند بنابراین تلاش شد تا زنجیره انتقال کرونا در این مراکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قطع شود.


این پروتکل‌ها که شامل ضدعفونی تجهیزات در جایگاه‌های سوخت، ‌استفاده از ماسک و دستکش توسط کارکنان و ارائه دستکش به مشتریان بود از اسفند سال گذشته در پمپ‌بنزین‌ها اجرا شد.

در آن زمان البته به دلیل کاهش تردد و ایجاد محدودیت‌های رفت و آمد برای کنترل کرونا در سراسر کشور،‌ مصرف بنزین تا ۴۰ میلیون لیتر در روز پایین آمد و عملا مراجعه به پمپ‌بنزین‌ها نیز کم شد.

اما به تدریج با رفع محدودیت‌ها مصرف بنزین نیز افزایش پیدا کرد تا آنجا که اکنون مصرف به بالای ۷۰ میلیون لیتر در روز رسیده و مراجعه به پمپ‌بنزین‌ها نیز افزایش داشته است.

از سوی دیگر با طولانی‌شدن حضور ویروس کرونا در زندگی و جامعه، ‌به نظر می‌رسد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم کمتر جدی گرفته می‌شود،‌ موضوعی که می‌تواند در پمپ‌بنزین‌ها باعث انتقال بیشتر بیماری بین افراد باشد.

با این حال سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به ایرنا گفته که در هفته‌های اخیر شکایات درباره عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پمپ‌بنزین‌ها افزایش نداشته است.

«فاطمه کاهی» تاکید کرد: نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جایگاه‌های سوخت ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه پروتکل ها برای مقابله با کرونا در پمپ‌بنزین‌ها اجرایی می‌شود، افزود: با این حال اگر شهروندان موردی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداستی در این مراکز مشاهده کردند می‌تواند شماره جایگاه را به سامانه ۰۹۶۲۷ اطلاع دهند تا پیگیری‌های لازم در این مورد انجام شود.

کاهی ادامه داد: البته تاکید می‌کنیم که افراد در هنگام مراجعه به پمپ‌بنزین تجهیزات لازم مانند دستکش و ماسک را به همراه داشته باشند و الزامات بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه جریمه مشخصی برای پمپ‌بنزین‌های متخلف از اجرای پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته نشده،‌ گفت: بعد از مراجعه و بررسی موارد، ‌کمیته‌هایی به موضوع رسیدگی کرده و جریمه را مشخص می‌کنند.

 
 
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس