نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21715
زمان انتشار: 05 تیر 1399 12:09:00

استفاده از آیفون به عنوان کلید دیجیتال

شرکت اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل اعلام کرد صاحبان گوشی آیفون به زودی می توانند از گوشی های خود به عنوان کلید دیجیتال استفاده کنند.
استفاده از آیفون به عنوان کلید دیجیتال

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، این سرویس دیجیتالی از سیستم عامل های iOS 13 و 14 iOS پشتیبانی می کند. گفته می شود بی ام و اولین همکاری مشترک را در زمینه کلیدهای دیجیتال با شرکت اپل داشته باشد. طبق اخبار به دست آمده شرکت اپل قصد دارد به زودی قابلیت استفاده از کلیدهای دیجیتال را برای سایر خودروها نیز فراهم کند.


شرکت بی ام و نیز پیش از این از اپلیکیشن BMW به عنوان کلید دیجیتال برای خودروهای خود استفاده می کرد. از کلیدهای دیجیتال می توان برای باز کردن درها و روشن کردن ماشین استفاده کرد. نکته جالب درباره کلیدهای دیجیتال آن است که قابلیت اشتراک گذاری آن هاست به این صورت که شما می توانید کلید دیجیتال خود را از طریق اپلیکیشن iMessage با پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین امکان محدود‌ کردن دسترسی‌ها در زمان اشتراک ‌گذاری وجود دارد. ایجاد محدودیت در دسترسی ها شامل کنترل سرعت بالای خودرو، تنظیم قدرت موتور، تنظیم میزان صدای رادیو و کنترل دیگر ویژگی های خودرو می شود.

کلیدهای دیجیتال برای اتصال به خودرو از فناوری NFC استفاده می کنند. اما شرکت اپل می گوید در آینده دیگر نیازی نخواهد بود که کاربران گوشی خود را به جایگاه شارژ خودرو بچسبانند تا ازطریق NFC ارتباط برقرار شود؛ بلکه اپل در حال ساخت کلیدهای دیجیتالی است که دیگر لازم نباشد کاربر گوشی خود را از جیب یا کیف خود خارج و قفل در را باز کند؛ بلکه صرفا با نزدیک‌شدن به خودرو، بتواند قفل را باز کند و وارد خودرو شود.

شرکت اپل درباره امنیت کلیدهای دیجیتال گفت می توان بوسیله تلفن خودرو را از دسترسی سایر رانندگان خارج کرد و همچنین اگر تلفن شما به هر طریقی گم شود، برنامه iCloud اجازه دسترسی به خودروی شما را لغو می کند.

در حال حاضر کلیدهای دیجیتال برای سری 5 بی ام و قابل ارائه هستند و در ماه جولای بر روی سیستم عامل iOS 13 قرار می گیرند. اما طرفداران سیستم عامل های iOS 14 باید تا زمستان سال جاری منتظر بمانند. 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس