نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21786
زمان انتشار: 25 تیر 1399 13:41:00

برای لغو طرح ترافیک تابع تصمیم ستاد کرونا هستیم

شهردار تهران گفت: برای ادامه یا لغو طرح ترافیک، تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم و هر سیاست و تصمیمی در این باره گرفته شود، آمادگی داریم.
 برای لغو طرح ترافیک تابع تصمیم ستاد کرونا هستیم

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، شهردار تهران گفت: برای ادامه یا لغو طرح ترافیک، تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم و هر سیاست و تصمیمی در این باره گرفته شود، آمادگی داریم.پیروز حناچی درحاشیه جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران با اشاره به اهمیت فاصله گذاری اجتماعی در روز‌های کرونایی در ناوگان حمل ونقل عمومی گفت: اگر بخواهیم فاصله گذاری اجتماعی را در ناوگانی مانند مترو رعایت کنیم، نیاز است ظرفیت ناوگان مترو ۳ برابر شود که این امکان در حال حاضر وجود ندارد.

شهردار تهران افزود: در حمل و نقل عمومی با کمبود ناوگان مواجه هستیم و بکارگیری سیاست استفاده الزامی از ماسک برای مسافران در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی می‌تواند نقش موثری در کنترل شیوع ویروس کرونا داشته باشد.

حناچی ادامه داد: بعد از ماه مبارک رمضان در مقابله با ویروس کرونا شرایط خوبی داشتیم که نشان داد مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه مدیریت شهری برای طرح ترافیک با توجه به افزایش ابتلای شهروندان تهرانی به کرونا چیست، گفت: نمی‌دانم چرا خبرنگاران تنها پیگیر موضوع طرح ترافیک هستند، اما شهرداری تهران برای ادامه یا لغو طرح ترافیک، تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد حذف طرح ترافیک یکی از عوامل افزایش سفر‌های غیر ضروری است و با این کار بار ترافیکی منطق مرکزی شهر افزایش چشمگیری خواهد داشت.

شهردار تهران گفت: در شهرداری تهران هیچ اختلاف نظری با نهاد‌ها نداریم و تعامل ما با استانداری خوب است وهیچ مشکلی نداریم.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس