نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21845
زمان انتشار: 13 مرداد 1399 16:15:00

مدیریت شهری در اجرای پروتکل های بهداشتی در وسایل حمل و نقل عمومی چگونه عمل کرده است؟

رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به تشریح اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا در وسایل حمل و نقل عمومی پرداخت.
مدیریت شهری در اجرای پروتکل های بهداشتی در وسایل حمل و نقل عمومی چگونه عمل کرده است؟
به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به تشریح اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا در وسایل حمل و نقل عمومی پرداخت.

زهرا صدراعظم نوری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا مدیریت شهری و شورای شهر تهران نهایت همکاری را با ستاد ملی مبارزه با کرونا داشته و این همکاری کماکان ادامه دارد. شهرداری تهران به تهیه و اجرای دستورالعمل ها در حیطه مدیریت شهری کمک کرده و بر مبنای آن رعایت پروتکل ها مانند ضدعفونی مستمر وسایل حمل و نقل عمومی، رعایت فاصله فیزیکی و الزام استفاده از ماسک تحت نظارت قرار گرفته است. بنابراین می توان گفت شهرداری تهران به وظیفه خود در راستای اجرای دستورالعمل های بهداشتی و نظارت برآن در وسایل حمل و نقل عمومی به خوبی عمل کرده است.

وی افزود: با رعایت فاصله فیزیکی، الزام استفاده از ماسک، توقف فعالیت دستفروش ها در واگن های قطار، کاهش تعداد مسافران و جدا کردن راننده و مسافر به وسیله تجهیزات خاص می توان تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری در وسایل حمل و نقل عمومی جلوگیری کرد که سازمان اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی شهر تهران تا حد امکان سعی بر رعایت پروتکل ها و نظارت بر اجرای آن داشتند.

رئیس کمیسیون سلامت،‌ محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم در کاهش شیوع ویروس کرونا نقش بسیار مهمی دارند، تصریح کرد: همان طور که در ایام عید قابل ملاحظه بود با کاهش سفرها، استفاده از ماسک، عدم حضور در اجتماعات شاهد کاهش شیوع ویروس بودیم اما پس از مدتی با آغاز سفرها و عادی شدن شرایط مجددا این بیماری شیوع یافت. بنابراین ایجاد محدودیت ها از سوی دولت و رعایت پروتکل ها توسط مردم در کنار هم می تواند در کاهش شیوع این بیماری نقش مؤثری داشته باشد. زیرا مادامی که دولت محدودیت ایجاد کند اما مردم به رعایت دستورالعنل های بهداشتی توجه نکنند شاهد ادامه روند افزایشی این بیماری خواهیم بود..

نوری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیماری کووید 19 همچنان مهمان کشور ما بوده و می بایست خود را با آن هماهنگ کنیم، نمی توان محدودیت هایی را مانند ممنوعیت سفر و عدم حضور در اجتماع را ایجاد کرد. لذا لازم است که هر شخصی با رعایت پروتکل های بهداشتی سلامت خود و دیگر شهروندان را تضمین کند.

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس