نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22149
زمان انتشار: 03 آبان 1399 11:20:00

کارآیی تسلا مدل Y در آزمایشات زمستانی بهتر از مدل 3 است

آیا تسلا مدل Y کارآمدترین شاسی بلند ساخته شده است؟
کارآیی تسلا مدل Y در آزمایشات زمستانی بهتر از مدل 3 است

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، مدل Y نسخه بزرگتر و متنوع تری از تسلا مدل 3 سدان است. این خودرو برای رقابت با کراس اوورها و شاسی بلندهای کوچکتر طراحی شده و با وجود اندازه بزرگتر، در تست های زمستانی و در دنیای واقعی کارآیی بیشتری نسبت به مدل 3 داشته است.


حدس می زدیم که مدل Y در زمستان به دلیل پمپ حرارتی استاندارد، کارآمدتر از خواهر و برادر کوچکتر خود باشد. مدل Y نه تنها استاندارد تسلا است که همیشه با پمپ حرارتی عرضه می شود، بلکه تنها نمونه ای است که در حال حاضر یک پمپ حرارتی را ارائه می دهد.

تسلا، مدل Y را در آلاسکا آزمایش کرد. همانطور که همه خودروها این تست را انجام می دهند، اما گزارش های کمی از رانندگی در زمستان و هوای سرد در کراس اوور تسلا داریم. این به این دلیل است که در ماه مارس به بازار آمد، بنابراین از آن زمان تاکنون مناطق کمی در ایالات متحده دارای هوای زمستانی واقعی و شدید هستند. با این حال، به تازگی تسلا مدل Y Long Range و مدل Y را در هوای سرد آزمایش کرده است.

برخلاف اندازه کوچکتر و آیرودینامیک بهتر مدل 3، نتیجه گرفتیم مدل Y در هوای سرد کارایی بیشتری دارد. همچنین توجه به این نکته مهم است که این مقایسه یک مدل 3 استاندارد رنج پلاس (RWD) در برابر و یک مدل 3 لانگ رنج (AWD) است.

براساس نتایج به دست آمده، مدل Y براساس داده های TeslaFi به طور کلی 66 درصد کارایی داشته است. این 2 درصد از مدل 3 Long Range و 4 درصد از مدل 3 Standard Range Plus بهتر است.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس