نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22203
زمان انتشار: 17 آبان 1399 11:25:00
کشف لامبورگینی میورا P400 S در انبار یک خانه

زیر خاکی 50 ساله

به تازگی نمونه ای از لامبورگینی میورا P400S مدل 1969 پیدا شده که بنابر اظهار آگاهان حوزه کلاسیک ، یکی از بکرترین گونه‏ های میورا محسوب شده و قرار است به زودی در یک حراجی به نمایش گذاشته شود.
زیر خاکی 50 ساله

 تمامی قطعات تزئینی و فنی این میورا ، تاکنون دست نخورده است و شماره شاسی آن 4245 است.

مجله ماشین - مسیح فرزانه / اولین مالک آن در سال 1971 یک آلمانی به نام والتر بکر در نورنبرگ بوده و سپس 3 سال بعد شخصی به نام هانس پیتر وبر از طریق یک آگهی از وجود این ماشین با خبر شده و آن را می‏خرد و این میورا از آن زمان تاکنون در تملک این شخص بوده است.
 
دومین مالک یعنی آقای وبر و برادرش از رانندگان آماتور مسابقات سرعت بودند و معمولا با پورشه 911S مسابقه می‏دادند که خبر فروش میورا در نورنبرگ به گوششان می‏رسد و فورا به آنجا سفر کرده تا این لامبورگینی ویژه را ببینند. وبر تا قبل از فوت در سال 2015 به خوبی از این ماشین نگهداری کرد و تنها 29 هزار کیلومتر با آن راه رفته بود.
 
برادرزاده وبر در مورد این میورا و خاطراتش می‏گوید: در منطقه‏ کوهستانی شائونس لند (Schauinsland) و نزدیک دهکده ‏ای کوچک مجاور مرز آلمان زندگی می‏ کردیم و هر وقت عمویم (وبر) پیشمان می‏ آمد قبل از اینکه سرو کله ماشینش پیدا شود، صدای لامبورگینی را شنیده و سپس میورا وارد حیاط منزل می ‏شد.
 
این میورا دارای رنگ زرد Giallo Flay و چرم و تزئینات داخلی آبی با نام Skay Blue است. تا این زمان موتور این ماشین کاملا آماده و سرحال بوده و هیچ‏گاه دست نخورده و تعمیر نشده و تنها بخش‏ های ماشین که تعویض شده دو راهنمای جلو وکمربندهای ایمنی آن هستند. 
همچنین هنوز پلاک اصلی آلمانی این ماشین به همراه کتابچه گارانتی-سرویس و مدارک متعددی شامل فاکتورهای پرداختی و مکاتبات انجام شده با کارخانه لامبورگینی همراه میورا P400 است. 
 
قائم مقام اروپایی حراج سادبیز نیز در خصوص این میورا می‏گوید: این افتخار ماست که یکی از نایاب‏ترین میوراهای اورجینال و شاید بهتر است بگوییم اورجینال‏ترین میورای موجود در دنیا را که تاکنون مورد بازسازی قرار نگرفته در حراجمان داشته باشیم. میورا به‏ عنوان کمیاب‏ترین لامبورگینی شناخته می‏شود که برای کلکسیونرها و خریداران از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و به نوعی روی برخی از آنها نمی‏توان قیمتی گذاشت.
 
در هر حال باعث خوشحالی ماست که به ‏زودی در حراجی لندنمان در المپیا و در 24 اکتبر این ماشین را برای فروش در حراجی خواهیم داشت و من مطمئن هستم میورا P400 S مورد بحث چشم‏های فراوانی را از سراسر دنیا جلب خود خواهد کرد. مسؤولین حراج سادبیز انگلستان قیمت پایه حراج این ماشین را چیزی حدود 1 میلیون دلار تخمین زده ‏اند.
 
شایان توجه است میورا بین سال‏های 1969 تا 1973 تنها در 764 دستگاه  تولید شد و طراحی‏ آن بر عهده مرد دست طلایی یعنی مارچلو گاندینی از استودیوی طراحی برتونه بوده است بوده است. 
 
میورا اولین ‏بار به ‏صورت شاسی در نمایشگاه خودروی تورین 1965 رونمایی شد و سپس در سال 1966 میورا P400 S در نمایشگاه بین‏المللی خودروی ژنو به دید همگان رسید. همچنین می‏توان از فرانک سیناترا، خواننده و هنرپیشه مشهور و مایلز دیویس، نوازنده معروف ترومپت به‏ عنوان مالکین شناخته شده میورا P400 S نام برد.

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس