نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23282
زمان انتشار: 11 مرداد 1400 10:25:00
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

پیش‌بینی رگبار باران برای استان‌های تهران و مازندران

کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار شدید باران همراه با وزش بادهای موقت در اوایل شب برای استان‌های تهران و مازندران خبر داد و گفت: در نوار شرقی کشور خیزش گرد و خاک پدیده غالب هواشناسی است.
پیش‌بینی رگبار باران برای استان‌های تهران و مازندران

 به گزارش مجله ماشین به نقل از ایرنا/ «کبری رفیعی» روز دوشنبه درباره وضعیت آب و هوا افزود: بر اثر تشدید فعالیت سامانه بارشی که از شب گذشته شروع شد و تا امشب ادامه دارد، رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می شود.


وی گفت: بر این اساس امروز در ارتفاعات تهران و مازندران شاهد رگبار ناگهانی هستیم که طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و خسارت ناشی از بارش تگرگ و تندباد لحظه ای از اثرات آن است. 

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز همچنین در نوار شرقی کشور، شرق خراسان جنوبی، مرکز کشور، مناطقی از تهران، سمنان، اصفهان، مرکزی و قم وزش باد شدید، خیزش گرد و ‌خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رفیعی امروز در برخی مناطق استان‌های اصفهان، فارس، یزد و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی دمای هوا از امروز در استان‌های ساحلی خزر بین ۵ تا ۱۰ درجه افزایش خواهد داشت و گرم می شود.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس