نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23749
زمان انتشار: 03 آبان 1400 11:17:00

افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران

موزه خودروهای تاریخی ایران با نمایش لیموزین آب‌طلاکاری شده، رولزرویس سیلور گوست احمدشاه قاجار، فانتوم ۴ ضدگلوله، کالسکه سلطنتی ناصرالدین‌شاه قاجار و نمونه‌های نادر دیگر افتتاح شد.
افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران

 ساختمان این موزه که بیشتر شبیه پارکینگ خودروهای لوکس تاریخی، منحصربه‌فرد و آنتیک است، بین کیلومتر ۱۰ و ۱۱ جاده مخصوص کرج، انتهای کوچه ۲۵ قرار دارد. ساختمان جدید این موزه را شنبه این هفته پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان با همراهی عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی‌ افتتاح و از لوح موزه رونمایی کردند.


این موزه از سال ۱۳۸۲ با نمایش مجموعه‌ای غنی از خودروهای تاریخی که تا پیش از سال ۱۳۵۷ وارد ایران شده است، راه‌اندازی شده بود، اما ساختمان آن در سال ۹۹ بازسازی و مدرن‌سازی شد. در موزه خودروهای تاریخی، نمونه‌های نادر خودروسازی جهان نگهداری می‌شود؛ از جمله، پیرس آرو لیموزین آب‌طلاکاری‌شده که تنها خودروی حاصل کار مشترک شرکت‌های مرسدس بنز، پورشه و فولکس‌واگن است. سوپر اسپورت‌ها بخش دیگر این مجموعه را تشکیل می‌دهند که از آن جمله، می‌توان به لامبورگینی میورا و کانتاش، فراری سوپر فست ۵۰۰، بیتزارینی، چند مدل پورشه مدل ۳۵۶ و پورشه ۹۱۱ توربو اشاره کرد.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس