نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23959
زمان انتشار: 04 آذر 1400 09:47:00

اپل با پروژه خودروهای الکتریکی رو به جلو حرکت می‌ کند

خودروی تولیدی اپل که مدت ها شایعه شده بود، ظاهراً به واقعیت تبدیل خواهد شد و گزارش های اخیر نشان می دهد که این غول فناوری سخت روی توسعه آن کار می کند و امیدوار است که تا سال 2025 آن را عرضه کند.
اپل با پروژه خودروهای الکتریکی رو به جلو حرکت می‌ کند

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، بر اساس چندین منبع، این شرکت بر روی خودکار کردن اپل کاملاً خودمختار تمرکز کرده است، با هدف بهبود خودروهایی مانند جنرال موتورز و تسلا که در حال حاضر پیشتازان زمینه فناوری خودران هستند.


طبق گزارش ‌ها، اپل مجبور بود بین ساخت خودرویی با قابلیت‌ های خودران محدود، اما فرمان و شتاب خوب، یا اتوماسیون کامل و ساخت خودرویی که نیازی به دخالت انسانی نداشته باشد، یکی را انتخاب کند. دومی بدون شک هزینه بسیار بیشتری خواهد داشت و توسعه آن به شدت بیشتر طول می کشد، اما بالاخره این اپل است و آنها رویکرد کاملاً مستقل را انتخاب کردند.

پروژه اپل کار توسط کوین لینچ، که بر توسعه اپل واچ نظارت داشت، رهبری می شود. او جایگزین داگ فیلد شد که در سپتامبر به شرکت فورد رفت. فیلد خودش به مدت سه سال در اپل کار کرد و قبلاً یکی از مدیران ارشد تسلا بوده است. روند توسعه، که به عنوان "پروژه تایتان" شناخته می شود، از سال 2014 در حال انجام است و در طول آن دوره دستخوش تغییرات شدیدی شده است.

با این حال، به نظر می رسد اپل اکنون به شدت متمرکز است و دقیقا می داند که از "پروژه تایتان" چه می خواهد. احتمالا خودروی اپل تا سال 2025 وارد بازار می شود.
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس