نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 252
زمان انتشار: 24 اردیبهشت 1397 12:39:00

به روزرسانی رنجرور ولار 2019

خودروساز محبوب بریتانیایی، شاسی بلند جدید و محبوب ولار را برای سال ۲۰۱۹ مورد به روزرسانی قرار داده است. این خودروساز بنام، موتور های جدید وتکنولوژی های رانندگی بهتری را به مدل ۲۰۱۹ این شاسی بلند لوکس اضافه کرده است تا بیش از پیش ماهیت این شرکت را نمایان کند.
نویسنده: فردین محمدسور
به روزرسانی  رنجرور ولار 2019

مجله ماشین/  این شرکت به دنبال تغییرات مشابهی که شریک تجاری خود، یعنی جگوار بر روی مدل F-Pace اعمال کرده است، دو موتور جدید V6 (یک گونه بنزینی و یک گونه دیزلی) را به لیست موتورهای ولار اضافه کرده است.

موتور جدید بنزینی (P340)، قدرتی معادل ۳۴۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۴۵۰ نیوتون متر را تولید می کند که از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به هر ۴ چرخ منتقل می شود.
نسخه دیزلی جدید (D275) نیز، ۲۷۵ اسب بخار قدرت و ۶۲۵ نیوتون متر گشتاور (در دور ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰) را از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به تمام چرخ ها منتقل می کند.
رنجرور برای مدل های بنزینی باک بزرگتری را در نظر گرفته است و اکنون حجم باک بنزینی، از ۶۳ لیتر به ۸۲ لیتر افزایش پیدا کرده است. با این حال انتظار می رود که نسخه دیزلی از فروش بیشتری برخوردار باشد.
از لحاظ تکنولوژی های جدید نیز نسخه های جهانی ولار به صورت استاندرد از تجهیزاتی همانند دوربین دید عقب، سنسورهای پارک جلو و عقب، ترمز خودکار اضطراری، سیستم حرکت بین خطوط و نمایش و نظارت شرایط راننده برخوردار خواهد بود.
با این حال کروز کنترل انطباقی به همراه کنترل فرمان، آپشنی است که در صورت انتخاب به خودروی شما اضافه خواهد شد. این سیستم که در دامنه سرعت صفر تا ۱۸۰ کیلومتر در ساعت عمل خواهد کرد، رنجرور ولار را در جرگه خودروهای نیمه خودران قرار خواهد داد.
سیستم ترمز خودکار اضطراری نیز (در دامنه ۱۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت)، با تشخیص احتمال برخود و ترمزگیری خودکار، تا حد امکان از بروز حادثه جلوگیری می کند.
سیستم جدید “اداپتیو داینامیکس (Adaptive Dynamics)” نیز، که با نظارت بر حرکات بدنه و چرخ های خودرو، باعث بهبود عملکرد و فرمان پذیری و راحتی سواری خواهد شد، به صورت آپشن در مدل های ۲۰۱۹ ولار قابل سفارش خواهد بود.
همچنین رنجرور در تمام نسخه های V6 و مدل های دارای موتورهای ۴ سیلندر بنزینی ۲۴۰P و ۳۰۰P، از سیستم تعلیق هوایی (air suspension)استفاده خواهد کرد.
در انتها ناگفته نماند که رنجرور تمامی مدل های بنزینی این خودرو را به فیلتر خاصی در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تجهیز کرده است تا نشان دهد که این شرکت، ضمن توجه به المان های لوکس یک خودرو، به فعالیت های زیست محیطی نیز توجه خاصی دارد.
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس